VIDEO Tenisoví lakotníci, nastražte uši: Sviatok v Bratislave, v hre aj grandslamový semifinalista

Zlatý olympijský medailista Miloš Mečíř a vedľa neho Alex MolčanZlatý olympijský medailista Miloš Mečíř a vedľa neho Alex Molčan Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Slovenská daviscupová špička reprezentantov vrátane Alexa Molčana bude ťahákom jubilejného 20. ročníka tenisového turnaja challengerovej série ATP Bratislava Open (11.-18. júna).

V hlavnej súťaži sa predstavia aj Norbert Gombos, Lukáš Klein a Jozef Kovalík. Najvyššie nasadeným protagonistom turnaja bude 58. hráč rebríčka ATP Španiel Roberto Carballes Baena. Na turnaj sa prihlásil aj bývalý siedmy hráč svetového renkingu Fernando Verdasco zo Španielska.

Cieľom Molčana je triumf na domácich dvorcoch. Bratislava Open sa odohrá na kurtoch tenisového klubu Slovan Bratislava, ktorý tento rok dovŕši 100 rokov od svojho založenia.

"Som veľmi rád, že sa turnaj dožil dvadsiateho výročia. Je veľmi dobré mať na Slovensku takéto podujatia. O to krajšie je to v tom, že ho môžeme spojiť s oslavou storočnice klubu. Myslím, že sa máme na čo tešiť. Turnaj navýšil dotáciu, tým pádom sú tu aj lepší hráči, celý náš daviscupový tím," uviedol na tlačovej konferencii prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř.

Turnaj sa odohrá štvrtýkrát v histórii na bratislavských dvorcoch. Pre víťaza dvojhry je pripravených 100 bodov do singlového rebríčka ATP a prémia 16.020 eur. Zdolaný finalista získa 60 bodov a 9415 eur. Novým generálnym partnerom podujatia bude UniCredit Bank.

"Piaty rok sme v Bratislave, ktorá je pre mňa domovským stánkom turnaja. Odtiaľto by sme už nechceli brať. Som šťastný, že sa podarilo zvýšiť rozpočet turnaja. V tomto roku máme najvyšší turnaj v histórii ATP 100 s dotáciou 118.000 eur, čo znamená veľký nárast.

Prídu veľmi kvalitní hráči, ktorých tu budeme môcť prvýkrát privítať. Aktuálne sú prihlásení štyria hráči zo svetovej stovky a celá slovenská špička. Je to úžasná vec, že takýto hráči budú hrať v Bratislave," povedal riaditeľ turnaja Branislav Stankovič.

Molčan chce zúročiť znalosť domáceho prostredia

Slovenskou jednotkou na turnaji bude najvyššie postavený Slovák v renkingu ATP Alex Molčan. Na turnaji bude chcieť zúročiť znalosť domáceho prostredia: "Veľmi sa teším. Je to pre mňa domáci turnaj a pripravujem sa tu dennodenne. Je to iný pocit hrať pred domácimi fanúšikmi. Teším sa, a cieľ je jednoznačný, vyhrať."

Ešte predtým sa ale Molčan predstaví na grandslamovom Roland Garros. "Méty na Roland Garros sú najväčšie. Moje doterajšie grandslamové maximum je tretie kolo, čo sa budem snažiť prekonať. Snáď mi bude priať aj turnajový žreb, pretože už v 1. kole môžem dostať Carlosa Alcaraza či Novaka Djokovića. Je to mimoriadne hrať proti týmto hráčom. Verím, že bude žreb prijateľnejší, aj keď nebude, tak musím hrať svoj najlepší tenis," poznamenal dvadsaťpäťročný Slovák, ktorý v priebehu týždňa klesol v rebríčku z 59. miesta na 83. priečku.

V minulom ročníku triumfoval Rus Alexander Ševčenko, ktorý patrí medzi prihlásených hráčov. Organizátor si nechal v talóne jednu voľnú kartu, ktorú by využil v prípade možnej účasti zvučnejšieho mena z kruhu zahraničných hráčov.

Medzi prihlásenými je aj bývalá svetová sedmička Fernando Verdasco, ktorého účasť však ešte nie je istá, keďže je v kontakte aj s organizátormi ostatných turnajov v podobnom termíne. Stankovič verí, že ho slovenskí diváci v Bratislave uvidia:

"Som v kontakte s jeho tímom, je možné, že sa tu objaví. Momentálne sa dostáva opäť do formy. Práve pre takýchto hráčov zostáva dostupná spomínaná voľná karta. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie."

Súčasťou partnerského večera bude na turnaji aj dražba rakety wimbledonskej víťazky Češky Petry Kvitovej. Výťažok pôjde na podporu mládežníckeho tenisu na Slovensku, TK Slovan Bratislava a na projekt Hrajme tenis, Slovensko.  

Viac o téme: Jozef Kovalík Norbert Gombos Alex Molčan Lukáš Klein Roberto Carballes Baena ATP Bratislava Open
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Pavol Zachar
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy