Krásna, tvrdá a úspešná! Chochlíková po Oktagone hviezdila v Thajsku

Monika ChochlíkováMonika Chochlíková Zdroj: Monika Chochlíková

THAJSKO - Thajboxerka a vojačka Monika Chochlíková, ktorú môžu fanúšikovia MMA poznať aj z prostredia Oktagon MMA, strávila posledné týždne v Thajsku.

Práve tu sa po zranení a operácii ramena pripravovala na Majstrovstvá sveta. Tých sa však napokon kvôli zdravotným problémom zúčastniť nemohla, neskôr ale dostala nečakanú ponuku zabojovať si na slávnom domácom štadióne.

Konkrétne na štadióne Rajadamnern, ktorý bol postavený ešte v polovici 20. storočia a prvý zápas sa tu konal v roku 1945. Rajadamnern je známy ako najstarší Muaythai štadión na svete a zápasy sa na tomto posvätnom mieste konajú každý deň.

Iba vo vybraných dňoch tam však má svoje turnaje aj prestížna organizácia Rajadamnern World Series (RWS), ktorá je známa aj tým, že má prísnejšie pravidlá ako ostatné organizácie. A práve z RWS prišla pre Chochlíkovú ponuka na súboj s Američankou Danielle Marie, ktorá už dlhých 6 rokov žije a trénuje v Thajsku. A navyše zápasí vo vyššej váhovej kategórii.

V profesionálnom ringu si v rámci thajského boxu pripísala už 21. výhru v rade. "Misia Thajsko splnená. Rajadamnern som pokrstila výhrou a verím, že nie poslednou," odkázala bezprostredne po víťazstve.

Túto nečakanú príležitosť označila za obrovskú česť. Predsa, štadión Rajadamnern dýcha slávnou históriou a pre bojovníkov je obrovským zážitkom. "Ďakujem organizácii RWS za príležitosť ukázať sa na najstaršom thajskom štadióne. Je to pre mňa obrovská česť," dodala.

Toto víťazstvo je pre jednu z hlavných hviezd organizácie PML a česko-slovenského thaiboxu dôležitou psychickou vzpruhou po ťažkých mesiacoch po zranení. Svetovú šampiónku, víťazku Svetových hier a držiteľku mnohých titulov čaká v druhej polovici roka už tradične plný program.

Najbližšie sa predstaví o pár týždňov na III. európskych hrách, ktoré sa konajú od 21. júna v
Krakove-Malopoľsku.

Viac o téme: Monika Chochlíková
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/monikachochlikova
  • Zdroj: Športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy