MS V HOKEJI 2023 Odkoučoval poklad Ramsay posledný zápas? Krásna a jemu príznačná odpoveď

Na snímke slovenská striedačka - vľavo hore tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay, vpravo hore asistent trénera Ján Pardavý, vľavo dole Šimon Nemec a vpravo dole Miloš KelemenNa snímke slovenská striedačka - vľavo hore tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay, vpravo hore asistent trénera Ján Pardavý, vľavo dole Šimon Nemec a vpravo dole Miloš Kelemen Zdroj: TASR/Martin Baumann

RIGA - Slovenskí hokejisti zvládli posledný zápas v skupinovej fáze a proti húževnatým Nórom zobrali tri nesmierne dôležité body, ktoré nás stále držia v hre o postup do štvrťfinále.

Spokojný s výkonom bol aj hlavný tréner Craig Ramsay. Ten svojich zverencov pochválil a bol rád, ako sa predviedli proti dnešnému súperovi.

"Včera sme mali veľmi ľahký krátky tréning, ale rozprávali sme sa o veciach, ktoré sú pre nás dôležité. Chceli sme byť tvrdý, agresívny tím. Skórovali sme rýchlo po krásnej akcii, ktorá bola tak jednoduchá. Regenda vyhral súboj pri mantineli, posunul puk a zrazu sme dali gól. Som na chlapcov veľmi hrdý," začal rozhovor s novinármi v mixzóne.

Po odohratí všetkých siedmich zápasov v skupine máme na konte 11 bodov. Nie je to veľa, ale ani málo. Stále môžeme pomýšľať na postup do štvrťfinále. "Dvanásť bodov by bolo super. Nechali sme veľa bodov len tak utiecť aj preto, lebo sme neboli dosť dobrí v nájazdoch. Nie je dobré dostať sa do takejto situácie, ale mali sme strieľať viac gólov," zhodnotil Ramsay a pokračoval:

"V tréningoch strieľame góly ako na bežiacom páse, z každej situácie. Je to náročné, ale aj v dnešnom zápase sme mali niekoľko príležitostí, z ktorých sme nedokázali skórovať."

Nechcem fandiť niekomu inému

Aby sme postúpili do štvrťfinále, musia nám pomôcť Švajčiari. Majú podľa trénera víťaznú mentalitu ako jeho rodná Kanada? "Nie, Kanaďania prehrávajú… (smiech) Švajčiari ale vyzerajú veľmi dobre. hrajú veľmi rýchlo, tvrdo a majú technických hráčov. Milujem štýl, akým hrajú. Ich tréner odvádza dobrú robotu. Rozhodne to bude poriadny súboj. Nenávidím však túto pozíciu, keď musím fandiť niekomu inému," pokračoval už 72-ročný tréner, pre ktorého to bol 125 zápas na lavičke nášho tímu.

Pred záverečnými súboji v B-skupine otriasol kabínou konflikt Hudáčka s Hrivíkom. Podľa kouča sa však tím s touto situáciou vysporiadal veľmi dobre. "Tieto veci sa stávajú. Za našich čias sme sa normálne pobili na tréningu, úplne bez srandy. Naši chlapci odvádzali naozaj dobrú prácu, bojovali, blokovali strely a pomáhali brankárovi. Myslím, že odpovedali najlepšie, ako vedeli," dodal ku konfliktu lídrov tímu.

Podľa neho to mužstvo nepoznačilo a s pokojným, ale unaveným hlasom mohol svoj tím ďalej chváliť: "Zlepšovali sme sa, boli sme vždy lepším a lepším tímom. Snažili sme sa zlepšiť veci, ktoré si stále opakujeme už mesiace. Dnes sa nám to darilo. Podarilo sa nám vyhrávať dôležité súboje a zvládať situácie jeden na jedného.

Druhý gól bol ukážkou toho, aké jednoduché je skórovať. Treba prísť a páliť, páliť a pálit na bránku. Tak padajú góly v dnešnom hokeji."

Slovenskí hokejisti oslavujú výhru Galéria fotiek (14) Radosť slovenských hokejistov po zápase s Nórskom Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

Aj keď sme strelili najviac gólov v jednom zápase na šampionáte, skóre mohlo byť oveľa krajšie, keby sme premenili opäť niekoľko unikátnych šancí. Jednou z nich bol aj nájazd Pánika, ktorý chcel brankára Nórska prekabátiť "demitrovkou".

"Pánikov nájazd som nevidel, ale on je hráč, ktorý vždy dokáže vytiahnuť niečo naviac. Môže ešte zabojovať o NHL? Ja nevidím koniec, pre hráča, ako je on. Dokáže urobiť všetko, čo chce. Je dobrý v súbojoch, vie strieľať. Je to skvelý hráč," pochválil slovenskú 28-čku.

Ja som videl veľa zápasov

Slováci si svoju úlohu splnili a teraz ostáva už len čakať. A držať palce Švajčiarom. Hráči budú zápas sledovať, čo však hlavný tréner?

"Zápas pozerať nebudem. Ja som videl obrovské množstvo zápasov. Bude to možno aj 3000 zápasov, čo som hral, trénoval… Pôjdem sa prejsť do ulíc mesta, robiť si fotografie a budem dúfať v to najlepšie. Nebudem ani sledovať výsledok, niekto mi to povie," povedal novinárom so smiechom a jednou nohou už smeroval do šatne.

Na snímke tréner hokejistov Galéria fotiek (14) Craig Ramsay na lavičke Slovenska Zdroj: TASR/Martin Baumann

Na záver však prišli dve poriadne záludné otázky, ktoré skúseného trénera mierne zaskočili. Môže Slovensko zabojovať aj o medailu?

"Keď budeme hrať tak, ako dnes, tak určite máme šancu. Ja vždy verím, že to môžeme zvládnuť. Máme veľa mladých hráčov, ktorí sa snažia a hrajú dobre. Ale naučiť sa víťaziť je naozaj náročné. Povedať ‘chceme vyhrať’ je jednoduché, ale naučiť sa ako vyhrávať, je veľmi ťažké. Dnešný zápas bol dobrý a bol pre našich chlapcov veľkým povzbudením."

Pri odchode, na samotný záver, zaznela ešte jedna. Ak Lotyšsko získa bod, bol pre vás toto posledný zápas na našej lavičke? "Čaká má pivo," povedal s úsmevom a odišiel.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14
Viac o téme: Slovensko Nórsko Craig Ramsay MS v hokeji 2023
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy