Driapala sa späť, ale nič z toho: Slovenský pingpong má o jedného zástupcu menej

Stolnotenisová reprezentantka Barbora BalážováStolnotenisová reprezentantka Barbora Balážová Zdroj: TASR/Pavol Zachar

DURBAN - Slovenská stolná tenistka Barbora Balážová nepostúpila na majstrovstvách sveta v juhoafrickom Durbane do 3. kola dvojhry.

V utorkovom druhom kole podľahla Francúzke Tia Nan Jüan 2:4 na sety. Balážová prehrávala so súperkou už 0:3, no v štvrtom a piatom sete dokázala vyhrať na deväť a na päť. V šiestom však opäť zabrala Francúzka a zabezpečila si postup.

"Balážová sa vo dvojhre dostala do trojsetového manka z rôznych dôvodov. Súperka čínskeho pôvodu je veľmi skúsená, odohrali proti sebe veľa zápasov. Baša nevedela chytiť rytmus, nedávala na stôl svoje lopty, akoby bola pod prílišným tlakom. Škoda, že sa neuvoľnila skôr. Od štvrtého setu prišla na svoj systém hry, začala bodovať a získala dva sety. Potom však nezachytila začiatok šiesteho setu.

Prehrávala v ňom 0:5, ale napriek tomu dokázala vyrovnať na 7:7. Potom sa maličkosti priklonili vždy na stranu francúzskej protihráčky. Baša s Hankou Matelovou potom zázračne zvládli osemfinále štvorhry. Neviem, či sa za nepriaznivého stavu 0:1 na sety a 2:7 pokropili živou vodou, ale potom im to začalo padať na stôl.

Zahrali aj prekvapujúce lopty, ktorými zmiatli súperky. Tie si zobrali aj oddychový čas, ale nepomohlo im to a už nedokázali naše hráčky zastaviť. V treťom a štvrtom sete hrali v pohode, dobre takticky, takže Hongkončanky nemali nárok," uviedol tréner žien Jaromír Truksa v tlačovej správe Slovenského stolnotenisového zväzu (SSTZ).

Balážová sa po boku Češky Hany Matelovej prebojovala do štvrťfinále štvorhry žien. V osemfinále si poradili s dvojicou Li Cho-čching a Ng Wing-lam z Hongkongu 3:1 na sety. Po prehratom prvom sete už slovensko-český pár v ďalších troch uspel a dostal sa medzi osmičku najlepších.

MS v Durbane - dvojhra žien, 2. kolo:

Tia Nan Jüan - Barbora BALÁŽOVÁ (SR) 4:2 (9, 6, 7, -9, -5, 7)

štvorhra žien - osemfinále:

Hana Matelová, Barbora BALÁŽOVÁ (ČR/SR) - Li Cho-čching, Ng Wing-lam (Hongkong) 3:1 (-5, 9, 9, 4)

Viac o téme: Slovensko Barbora Balážová