Veľký boj o Fortuna ligu: Tatran Prešov v baráži vykročil za postupom

FC Tatran PrešovFC Tatran Prešov Zdroj: FC Petržalka

LIČARTOVCE - Futbalisti Tatrana Prešov zvíťazili v utorňajšom prvom zápase baráže o Fortuna Ligu doma nad ViOnom Zlaté Moravce 1:0.

O jediný gól sa postaral v 33. minúte Martin Baran. Jeho tím si tak vytvoril lepšiu pozíciu pred piatkovou odvetou na ihrisku súpera, kde zabojuje o návrat do najvyššej súťaže po piatich rokoch.

Prešovčania obsadili v tomto ročníku druhej najvyššej súťaže druhé miesto, priamy postup im ušiel o štyri body na úkor Košíc. Vo Fortuna Lige sa naposledy predstavili v sezóne 2017/18 a skončili na poslednom dvanástom mieste, o skóre za Senicou. Zlaté Moravce obsadili vo Fortuna Lige predposledné 11. miesto o päť bodov za Michalovcami a to ich posunulo do baráže.

V prvom polčase utorňajšieho duelu vyvíjali väčšiu aktivitu a tlak domáci. Jozef Dolný skóroval už v piatej minúte, bol však v ofsajde. Prvý gól padol napokon po rohovom kope, keď sa lopta dostala k vzdialenejšej žrdi a v skrumáži zakončil Martin Baran.

Aj na začiatku druhého dejstva boli aktívnejší domáci, na druhej strane mal však veľmi blízko ku gólu striedajúci Anton Sloboda. Obišiel bankára Maksima Kučinského, ktorého na čiare zastúpil Marko Milunovič. Ten istý hráč to skúsil z diaľky štvrťhodinu pred koncom. Jeho tím si do konca zápasu už postrážil náskok pred piatkovou odvetou, ktorá je na programe o 20.30 SELČ.

prvý zápas baráže o Fortuna ligu:

FC Tatran Prešov – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (1:0)
Gól: 33. Baran. Rozhodovali: Kružliak – Poláček, Vorel. ŽK: Andrič, Nagy - Suľa, Lukáč, Sloboda

Zostavy:
Prešov: Kučinskij – Petko, Horváth, Baran, Nagy, Sokol – Keresteš, Karaš (60. Nemtinov), Milunovič – Andrič (70. Matos), Dolný (90.+3. Ivanko-Macej)
Zlaté Moravce: Lukáč – Suľa, Bednár, Toml, Čonka – Múdry, Ďubek (52. Sloboda) - Almeida (75. Dulay), Mondek (60. Ikugar), Pinte – Duga

hlasy po zápase /zdroj: Dajto/:
Marek Petruš, tréner Tatrana Prešov: "Zápas bol zaujímavý, dobrý a bojovný s úspešným koncom pre nás. Na predzápasovom tréningu sme videli, že si môžeme štandardkou pomôcť. A podarilo sa. Hrá sa o ligu a súper ju nechce pustiť. Bude sa bojovať do poslednej minúty."

Ivan Galád, tréner ViOnu: "Domáci mali dobrý úvod a triumf si zrejme zaslúžili. Máme pred sebou ešte jeden zápas a musíme veriť, že to otočíme. Snažili sme sa hráčov upokojiť, nepodali najlepší výkon a dúfam, že doma to bude lepšie. Jedna veľká šanca je určite málo. Do odvety musíme zregenerovať a v zápase byť rozumní."

Viac o téme: FC Tatran Presov FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble