Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku: Slovenky opäť nestačili na Ukrajinky

Na snímke radosť hráčok Slovenska Na snímke radosť hráčok Slovenska Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Slovenské volejbalistky prehrali aj v druhom z dvojice prípravných stretnutí v Nitre s Ukrajinou 2:3. Rovnaký výsledok sa vo vzájomnom súboji zrodil aj v pondelok.

Zápasy slúžili ako príprava na stretnutia Zlatej Európskej ligy. Slovenky v nej odohrajú prvý zápas v sobotu, keď v nastúpia v Ploješti o 16.00 h proti domácemu Rumunsku.

Prípravný zápas - ženy - Nitra - utorok:

Slovensko - Ukrajina 2:3 (-17, 18, 14, -20, -7)
Rozhodovali: Kováč a Schimpl, 150 divákov
SR: Koseková 1, K. Fričová 13, Smiešková 3, Dreisigová 2, Herdová 2, Körmendyová 3, liberky Pállová a S. Jančová (Návratová 13, Abrhámová 13, Šepeľová 15, Tereza Hrušecká 5, S. Slivková 0)

Hlasy po zápase /zdroj: svf.sk/:

Michal Mašek, tréner SR: "Bol to veľmi podobný zápas tomu pondelňajšiemu. Ukrajinky lepšie útočili a mali sme väčší problém s ich bránením. Súhra a rýchlosť hry stredom siete nám nevychádzali. Mali sme nižšiu efektivitu v útoku. Proti Ukrajine sme ale odohrali desať setov a s tým sme spokojní. Náš mladý tím potrebuje hrať čo najviac. Po dvanástich dňoch tvrdej práce si trošku odpočinieme a v sobotu nás čaká prvý zápas v Zlatej Európskej lige."

Zuzana Šepeľová, smečiarka SR: "V oboch zápasoch som sa cítila dobre a myslím, že sme odviedli dobrú prácu. Mňa osobne mrzí to, že som v tajbrejku urobila príliš veľa chýb a nepomohla tak svojmu tímu k lepšiemu výsledku."

Viac o téme: Slovensko Ukrajina Michal Mašek Zuzana Šepeľová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy