Tragédia a hanba: Kapitán soptí na všetky strany, tréner si nezaslúžil takúto rozlúčku

Tréner Viktorie Plzeň Michal BílekTréner Viktorie Plzeň Michal Bílek Zdroj: Profimedia

PZLEŇ - Kapitán plzenských futbalistov Lukáš Hejda bol mimoriadne sklamaný a kritický po domácej porážke 0:2 s Bohemians 1905 v predposlednom štvrtom kole ligovej nadstavby v skupine o titul.

Tridsaťtriročného obrancu mrzelo, že sa Západočeši nedokázali v poslednom domácom zápase sezóny lepšie rozlúčiť s trénerom Michalom Bílkom, ktorý v lete po vypršaní zmluvy odíde. Hejda na emotívnej tlačovej konferencii označil jarné výkony a výsledky Viktórie za hanbu a tragédiu.

Bohemians už v druhej minúte poslal do vedenia Martin Hála po hrubej chybe brankára Jindřicha Staňka, ešte do prestávky pridal poistku "Klokanov" Lukáš Hůlka. Neúspešní obhajcovia titulu v najvyššej súťaži natiahli sériu bez víťazstva na šesť stretnutí a tretíkrát za sebou prehrali.

Toto si tento frajer nezaslúžil

"Pred zápasom si môžeme hovoriť a maľovať, čo chceme, ale v druhej minúte dostaneme klasický plzenský gól na jar. Ani to by nás ale nemalo položiť, pretože sme na to mali 88 minút. Potom sa 15 minút nedáme loptu na dva metre, čo je najväčšia tragédia. Aspoň za mňa som sa chcel rozlúčiť s trénerom úplne inak. Toto si tento frajer nezaslúžil a veľmi ma to mrzí," povedal Hejda novinárom.

Plzenskí po jesennej časti viedli ligovú tabuľku o dva body pred Slaviou a na ďalšieho pražského rivala Spartu, ktorá získala titul, mali dokonca sedembodový náskok. Nakoniec sa Viktoria Plzeň musí uspokojiť s konečnou treťou priečkou.

Prekonaný brankár Plzne Jindřich Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

"Či už celú jar alebo posledné zápasy, to je od nás tragédia. Vyžierame si to do dna a čakáme na koniec, aby sme sa z toho trochu vyhrabali, začali od nuly a vybudovali zase niečo iné, nové," vyhlásil Hejda.

Jar bola hanebná

"V zime som tu vyhlasoval útok na titul, teraz to znie až trápne. Tým, ako sme to mali rozohrané, je to obrovské sklamanie. Tretie miesto pre Plzeň nie je žiadna tragédia, ale skôr to, ako sme k nemu došli. Jar bola hanebná. Keby to bolo za iných podmienok, tak by sme tretie miesto a poháre brali," pridal bývalý stopér Sparty, Příbrami alebo Jablonca.

Západočesi na jar inkasovali množstvo smolných gólov a neboli produktívni. "Vyhovárať sa na smolu asi nebudem. To nie je smola, keď dostaneme napríklad deväť takých gólov. Nemohúcnosť vpredu, góly sme nedávali a strašne sme sa na ne nadreli. Ale prečo to tak bolo, neviem povedať," premýšľal Hejda.

Mrzí ma, že sme sa rozlúčili takto

Hoci sobotné stretnutie na Slavii kvôli zraneniu v tvári nedohral, ​​pri Bílkovej domácej rozlúčke nechcel chýbať. "Mám monokel. Do zápasu som chcel za každú cenu. Mrzí ma, že sme sa rozlúčili takto," uviedol rodák z Bílovca. 

Ocenil dvojročné angažmán kouča Bílka, ktorý vlani doviedol Viktóriu k titulu a postupu do skupiny Ligy majstrov. "Určite tu nechal za sebou neskutočnú stopu, rok 2022 bol fenomenálny. Nedávno sme sa o tom bavili s chlapcami, že dlho alebo možno ani nikdy som nezažil, že by za nejakým trénerom v Plzni takto kabína išla a takto ho mala rada. Z tohto pohľadu super tréner a super frajer. Ako som už povedal, toto si nezaslúžil," dodal Hejda.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň Michal Bílek Bohemians 1905 Lukáš Hejda
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy