MS V HOKEJI 2023 Pokazili sme si to sami! Kapitán Hrivík zhodnotil turnaj a prehovoril o trénerovi

Kapitán Marek Hrivík oslavuje gól so spoluhráčmiKapitán Marek Hrivík oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

RIGA - Slovenskí hokejisti dnes ráno opustili dejisko šampionátu v lotyšskej Rige a lietadlom sa pobrali domov na Slovensko.

Ich púť na tohtoročnom šampionáte sa skončila po tom, čo sme v B-skupine získali 11 bodov a obsadili konečnú nepostupovú piatu priečku. Po dvoch úspešných turnajoch tak prichádza trpké sklamanie. Vie o tom aj kapitán nášho tímu Marek Hrivík.

"Mali sme mladý tím, ale partia bola skvelá. Veľa sme sa učili ako kolektív, ale aj ako jednotlivci. Mrzí ma, že sme nepostúpili do štvrťfinále, ale, bohužiaľ, viackrát sme si to pokazili sami, Ťažko teraz niečo hodnotiť," začal skromne pri odchode z hotela.

"Šancu na dobrý výsledok sme mali v zápasoch so Švajčiarmi či Kanadou. Škoda, že sme tam vydolovali len bod. Prehra s Kazachmi nám ublížila," pokračoval hráč, ktorý ako kapitán doviedol našu krajinu aj k bronzovým medailám na ZOH 2022 v Pekingu.

Hrivík patril medzi našich najskúsenejších hráčov, čo potvrdil aj na ľade. Mladí k nemu vzhliadali a sám kapitán priznal, že s tímom sa mu hralo výborne. Podľa neho najväčšie pozitívum turnaja bolo opäť vytvorenie skvelej partie: "Spoznali sme nové tváre, vytvorili sa aj nové priateľstvá. Samozrejme, všetci sme radi, že sme mohli reprezentovať."

Slováci mali po včerajšom víťazstve nad Nórskom šancu postúpiť, vo večernom zápase ich ale zarezali Lotyši, ktorí proti Švajčiarsku uhrali postupové dva body. "Boli to nervy. Už sme si mysleli, že by nám to mohlo vyjsť, skončilo sa to však inak," uviedol Hrivík o poriadne napínavom súboji.

Craiga budeme prehovárať

Po tomto turnaji sa môže pre Slovensko skončiť jedna veľká etapa - Craig Ramsay. Muž, ktorý vrátil našu reprezentáciu späť medzi svetovú elitu, ešte nevie, či bude pokračovať. Aj jeden z jeho obľúbencov uviedol, že našej malej krajine tento tréner odovzdal strašne veľa.

Na snímke hokejista Marek Galéria fotiek (3) Marek Hrivík počas MS v hokeji 2023 Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Naučili sme sa popri ňom všetci veľa. To, čo sme spolu dosiahli na olympiáde, sa nedá zabudnúť. Ukázal nám priamočiary a moderný hokej. Veľa týchto chvíľ mi ostane navždy v pamäti," uviedol na adresu kanadského kouča a pokračoval:

"Určite počúva zo všetkých strán hlasy o tom, aby zostal. Keď sa budem s ním rozprávať, určite mu poviem, aby ešte ostal. Uvidíme."

A aký bol najsilnejší moment pre lídra nášho tímu? "Náš posledný zápas proti Nórom. Po pár nie ideálnych výkonoch sme sa vrátili ako partia a hrali sme podľa našich predstáv. Tak sme mali hrať celý turnaj. Je veľká škoda, že to prišlo tak neskoro," zakončil rozhovor Hrivík a odobral sa do tímového autobusu, ktorý odišiel na letisko.

Viac o téme: Slovensko MS v hokeji Marek Hrivík Craig Ramsay
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • VIDEO: Instagram/sportky.sk
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy