Sen, ktorý im kradne spánok: Citizens majú stále nad sebou obrovský čierny mrak

Pep Guardiola s trofejou pre víťazov Premier LeaguePep Guardiola s trofejou pre víťazov Premier League Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Španielsky futbalový tréner Pep Guardiola si želá, aby sa obvinenia z finančných nezrovnalostí týkajúce sa Manchestru City vyriešili čo najskôr.

City, ktoré oslavuje tretí titul v najvyššej anglickej súťaži za sebou, od februára vyšetruje nezávislá komisia Premier League pre 115 údajných porušení pravidiel v rokoch 2009 až 2018. Vedenie súťaže tiež obvinilo klub, že od začiatku vyšetrovania v decembri 2018 nespolupracuje. Guardiola, ktorý má zmluvu do roku 2025 chce zostať v klube až do vyriešenia kauzy.

Potom o tom ľudia prestanú hovoriť

"Bol by som rád, keby Premier League a sudcovia čo najskôr rozhodli. Ak sme urobili niečo zlé, každý sa to dozvie. Avšak, ak sa budeme správať tak, ako veríme, že sa ako klub správame už dlhé roky, potom o tom ľudia prestanú hovoriť," citovala Guardiolovo vyjadrenie agentúra AFP.

V roku 2014 dostal klub pokutu 60 miliónov eur za porušenie pravidiel Európskej futbalovej únie (UEFA) o finančnej fair play. Vo februári 2020 mu riadiaci orgán európskeho futbalu zakázal účasť v súťažiach UEFA na dva roky za "závažné porušenie" pravidiel finančnej fair play. Sankciu neskôr v tom istom roku zrušil Športový arbitrážny súd.

Viac o téme: Pep Guardiola Premier League Manchester City
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy