Jeho status mu neustlal na ružiach: Taliansky futbalový velikán musel prijať krutý rezultát

Taliansky futbalový velikán menom Andrea PirloTaliansky futbalový velikán menom Andrea Pirlo Zdroj: SITA/AP/LaPresse/Alberto Lingri

ISTANBUL - Bývalý vynikajúci taliansky futbalista Andrea Pirlo skončil predčasne vo funkcii trénera tureckého tímu Fatih Karagümrük. Štyridsaťštyriročný majster sveta z roku 2006 opúšťa klub tri zápasy pred koncom sezóny, po ktorej mu mala skončiť zmluva.

Niekdajší tvorivý stredopoliar Pirlo prišiel do Karagümrüku vlani v lete a podpísal ročnú zmluvu. "Pretože už nebudeme môcť s pánom Pirlom a jeho realizačným tímom v budúcom ročníku pokračovať, dali sme mu súhlas na odchod a čas na to, aby mohol plánovať svoju ďalšiu budúcnosť," uviedli predstavitelia klubu, ktorému aktuálne patrí deviate miesto v tabuľke.

Karagümrük bol pre Pirla druhým trénerským pôsobiskom. V sezóne 2020/21 koučoval svoj bývalý klub Juventus, ktorý sa mu nepodarilo doviesť k desiatemu majstrovskému titulu za sebou a po jednom roku vo funkcii bol odvolaný. Ako hráč vyhral Pirlo s turínskym veľkoklubom ligu štyrikrát, ďalšie dva triumfy v Serii A a tiež v Lige majstrov pridal v AC Miláno.

Viac o téme: Andrea Pirlo Fatih Karagümrük
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy