V drafte si ho vybral Montreal: Spišiaci ulovili kanadského ofenzívneho lídra

Olivier Archambault po draftovaní Montrealom v roku 2011Olivier Archambault po draftovaní Montrealom v roku 2011 Zdroj: Profimedia

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Do kádra hokejistov HK GROTTO Spišská Nová Ves pribudol kanadský útočník Olivier Archambault. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Tridsaťročný hokejista strávil uplynulú sezónu v talianskom klube HC Pustertal, ktorý je účastníkom nadnárodnej ICEHL. Odohral 42 stretnutí, v ktorých strelil 14 gólov a pridal 31 asistencií a stal sa najproduktívnejším hráčom tímu.

"Olivier je kreatívny útočník, ktorý má výborné hokejové myslenie a dokáže vytvárať pre svojich spoluhráčov príležitosti na skórovanie. Rátame s ním ako s tvorcom našich presilových hier a verím, že bude jedným z hlavných ťahúňov ofenzívy.

Výborné referencie sme dostali aj od našej kanadskej dvojice Beaudry - Nellis, pri čom Anthony si s ním rozumel na ľade, čo je ďalšie plus do skladačky. Som presvedčený, že charakterovo zapadne do nášho tímu. Olivierovi prajem u nás úspešnú sezónu, hlavne pevné zdravie a verím, že bude svojim hokejom baviť našich skvelých fanúšikov," uviedol generálny manažér klubu Richard Rapáč.

Archambaulta v roku 2011 draftoval klub zámorskej NHL Montreal Canadiens v 4. kole zo 108. miesta. V profilige sa však nikdy nepredstavil.

Viac o téme: Richard Rapáč HK GROTTO Spišská Nová Ves Olivier Archambault HC Pustertal
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HK Spišská Nová Ves
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy