FOTO Na svoju hviezdičku nezabudli: Hráči Realu Madrid pekným gestom vyjadrili podporu Viníciusovi

Futbalisti Realu Madrid pózujú v dresoch s číslom 20 na podporu svojho spoluhráča Viniciusa JunioraFutbalisti Realu Madrid pózujú v dresoch s číslom 20 na podporu svojho spoluhráča Viniciusa Juniora Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

MADRID - Hráči futbalového Realu Madrid vyšli pred stredajším ligovým zápasom proti Rayu Vallecano v dresoch s číslom 20. Vyjadrili tak podporu spoluhráčovi Viniciusovi Juniorovi, ktorý bol v tejto sezóne viackrát terčom rasistických útokov zo strany fanúšikov.

Naposledy v nedeľu na pôde Valencie (0:1), kde dostal po roztržke červenú kartu za nešportové správanie. Tú neskôr anulovali, zo stredajšieho duelu ho vyradili problémy s kolenom.

Vinicus prišiel pozdraviť fanúšikov i spoluhráčov a zápas pozeral po boku prezidenta klubu Florentina Perezea. V 20. minúte domáci fanúšikovia symbolicky skandovali jeho meno, mnohí v stoji. Rasizmus voči brazílskemu útočníkovi odsúdili mnohí fanúšikovia a hráči na oboch stranách mali pásky s anti-rasistickými posolstvami.

Valencia v utorok potvrdila, že polícia identifikovala troch fanúšikov podozrivých z prejavov nenávisti. Priznala mieru zodpovednosti, no odmietla, že by jej priaznivci boli výlučne rasisti.

Futbalisti Realu Madrid držia Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: CF Valencia Real Madrid CF Vinícius Júnior
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy