Lovci, hádžte návnadu na udicu: Futbalová legenda dostupná absolútne zadarmo

Španielsky futbalista Andres Iniesta hovorí počas tlačovej konferencie v japonskom meste Kóbe 25. mája 2023Španielsky futbalista Andres Iniesta hovorí počas tlačovej konferencie v japonskom meste Kóbe 25. mája 2023 Zdroj: TASR/AP/Kyodo News

TOKIO - Bývalý španielsky futbalový reprezentant Andrés Iniesta v júli opustí Vissel Kóbe.

Japonský klub o odchode majstra sveta a Európy informoval na webe. Podľa médií sa Iniesta rozhodol odísť kvôli malému vyťaženiu.

"Ešte chcem hrať futbal. Cítim, že na to stále mám. Jedna kapitola sa končí a uvidíme, čo sa objaví. Chcem ukončiť kariéru na ihrisku a dúfam, že sa mi to podarí," vyhlásil tridsaťdeväťročný stredopoliar.

Pôsobenie vo Vissel Kóbe si užil: "Od prvého dňa som sa tu cítil vítaný. Je to veľmi emotívny deň, keď robím toto rozhodnutie po toľkých rokoch. Snažil som sa zo seba vydať to najlepšie na ihrisku aj mimo neho."

Iniesta prišiel do Kobe v roku 2018. Predtým strávil šestnásť rokov v Barcelone, s ktorou získal tridsať trofejí vrátane deviatich titulov a štyroch triumfov v Lige majstrov. S Visselom sa rozlúči v polovici sezóny, zatiaľ za Kóbe odohral 133 zápasov a dal 26 gólov. S klubom vyhral Japonský pohár a pomohol mu k premiérovej účasti v ázijskej Lige majstrov.

Správy v médiách bez špecifikovania naznačovali, že ďalším pôsobiskom svetového šampióna z roku 2010 by mohol byť klub na Blízkom východe. Kóbe v súčasnosti vedie ligovú tabuľku japonskej najvyššej súťaže. Iniesta však v štrnástich dueloch nenastúpil ani raz v základnej zostave a zo striedačky naskočil do ligového diania iba trikrát.

Viac o téme: Andrés Iniesta Japonsko Vissel Kobe
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy