Mocný muž futbalu si vstúpil do svedomia: Prepáč, Vini, milujeme a bránime ťa!

Brazílsky futbalista Vinicius Junior z Realu Madrid tlieska divákom a ďakuje za podporuBrazílsky futbalista Vinicius Junior z Realu Madrid tlieska divákom a ďakuje za podporu Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

MADRID - Šéf španielskej futbalovej ligy Javier Tebas sa ospravedlnil za zľahčovanie rasizmu v najvyššej súťaži. V rozhovore pre brazílsku televíziu uviedol, že jeho reakcia na obvinenie útočníka Viníciusa Júniora z Realu Madrid bola zle pochopená.

Vinícius Júnior bol v nedeľnom zápase s Valenciou vylúčený za strkanicu, ktorú vyprovokovali rasistické urážky domácich fanúšikov. Dvadsaťdvaročný futbalista potom ostro skritizoval pomery v Španielsku aj v najvyššej súťaži.

Proti tomu sa Tebas na sociálnych sieťach ohradil. Uviedol tiež, že Vinícius v minulosti nedorazil ani na jednu schôdzku kvôli riešeniu rasizmu, ktoré sám útočník Realu inicioval. Teraz vzal šesťdesiatročný funkcionár svoje slová späť.

Viníciusa milujeme a bránime ho

"Ospravedlňujem sa," povedal Tebas v rozhovore pre TV Globo. "Moje vyjadrenie bolo zle pochopené. Viníciusa milujeme a bránime ho. Všetko sme dali na súd a budeme v tom naďalej pokračovať," dodal.

Fanúšikovia stoja pred transparentom, Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

Valencia bola za rasistických fanúšikov potrestaná pokutou 45-tisíc eur a uzavretím časti štadióna na päť zápasov. Vinícius nakoniec vyviazol bez trestu, pretože disciplinárna komisia uviedla, že rozhodca útočníka vylúčil bez toho, aby poznal všetky súvislosti.

Viac o téme: Real Madrid La Liga Javier Tebas Vinícius Júnior
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy