VIDEO Kapitán a líder by sa mal správať celkom inak: Za skrat si odpyká zaslúžený trest

Jamie BennJamie Benn Zdroj: SITA/AP/Tony Gutierrez

DALLAS - Hokejisti Dallasu budú odvracať hrozbu vyradenia v semifinále Stanleyho pohára bez kapitána Jamieho Benna, ktorý dostal trest na dva zápasy za krosček na kapitána Vegas Marka Stonea v utorkovom zápase.

Texaský tím prehráva v sérii 0:3 a dnes sa pre neho môže skončiť sezóna. V tom prípade by si Benn odpykal zvyšok trestu v úvode ďalšieho ročníka.

Benn bol v treťom finále Západnej konferencie vylúčený už po 113 sekundách hry na päť minút a do konca zápasu. Po strete oboch kapitánov v strednom pásme Stone spadol a útočník Dallasu ho ležiaceho krosčekoval do krku.

"Je dôležité spomenúť, že Benn mal po celú dobu svoju hru pod kontrolou a rozhodol sa silne udrieť zraniteľného hráča. Bolo to zbytočné a úmyselné a zaslúži si to trest," uviedla NHL vo vyhlásení.

"Urobil chybu a musí niesť následky. Myslím, že nikto v hale sa kvôli tomu necíti horšie. Nebudem mu ešte viac nakladať," povedal tréner Dallasu Peter DeBoer po utorkovom zápase. "Našťastie, Mark Stone je v poriadku," dodal.

Tridsaťtriročný Benn má zatiaľ v play-off bilanciu tri góly a osem asistencií v 16 zápasoch. Za seknutie Stonea v tretej tretine rovnakého zápasu dostal ďalší útočník Dallasu Max Domi pokutu 5000 dolárov. V stretnutí unikol trestu za tento prehrešok.

Viac o téme: Jamie Benn Dallas Stars Mark Stone Vegas Golden Knights