Zbytočné roztržky pred sviatkom športu: Vyhrážky a tona špiny, ktorá neprospieva nikomu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Astrid Guyartová

PARÍŽ - Štrnásť mesiacov pred olympijskými hrami v Paríži odstúpila z čela Francúzskeho olympijského a športového výboru Brigitte Henriquesová kvôli vnútorným sporom.

Bývalá futbalistka oznámila rezignáciu na začiatku dnešného valného zhromaždenia výboru. Vo funkcii ju dočasne nahradí generálna sekretárka Astrid Guyartová, kým bude zvolený nový predseda, čo by malo byť do troch mesiacov.

Francúzskym olympijským výborom zmietajú podľa agentúry AFP konflikty už niekoľko mesiacov. Bývalá podpredsedníčka národnej futbalovej federácie Henriquesová, ktorá bola na čele výboru zvolená ako prvá žena pred dvoma rokmi, mala spory so svojím predchodcom Denisom Massegliom a jeho pravou rukou Didierom Seminetom. Ten vlani v septembri musel skončiť vo funkcii generálneho sekretára.

Obe strany sa vyhrážali a hádzali na seba špinu. Henriquesová na jeseň dva mesiace svoju funkciu nevykonávala z dôvodu pracovnej neschopnosti a Semineta potom obvinila z psychologického nátlaku. Seminet to odmietol a zažaloval ju za ohováranie. Masseglia v minulom týždni vyzval Henriquesovú na odstúpenie.

Viac o téme: Brigitte Henriquesová LOH v Paríži 2024 Astrid Guyartová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy