Bývalý český reprezentant a teraz manažér sa neovládol: Za svoj skrat už spoznal trest

Zdeněk GrygeraZdeněk Grygera Zdroj: Profimedia

PRAHA - Generálny manažér Zlína Zdeněk Grygera kvôli nevhodnému správaniu k rozhodcom po ligovom stretnutí v Tepliciach dostal od disciplinárnej komisie Ligovej futbalovej asociácie pokutu 50-tisíc korún.

Bývalému českému reprezentantovi udelila komisia trest v najvyššej možnej výške. Rovnakou sumou potrestala aj Teplice za to, že nezabránili Grygerovi v návšteve rozhodcov. Disciplinárna komisia o tom informovala v komuniké.

Grygera po stretnutí 2. kola nadstavbovej skupiny o záchranu v Tepliciach po výhre domácich 2:1 vulgárne vynadal rozhodcom za to, že v 90. minúte neuznali gól Libora Kozáka kvôli údajnej hre rukou. Rozhodcovia to uviedli v zápise o stretnutí, ktoré sa odohralo 14. mája. Grygera následne vo vyhlásení na zlínskom webe uviedol, že rozhodcovia jeho tím vážne poškodili a klub na nich podá oficiálnu sťažnosť.

Hrozil mu zákaz činnosti až na tri mesiace

Komisia následne začala s Grygerom disciplinárne konanie. Podľa disciplinárneho poriadku LFA hrozil Grygerovi za návštevu rozhodcov zákaz činnosti až na tri mesiace, výkon futbalovo prospešnej činnosti či pokuta až do výšky 50.000 korún.

"Zo strany pána Grygeru došlo k správaniu, ktoré v profesionálnych súťažiach nemožno tolerovať a akceptovať. Interakcie funkcionárov s rozhodcami počas stretnutia aj bezprostredne po ňom považujeme za absolútne neprijateľné a disciplinárna komisia musí tieto priestupky veľmi tvrdo postihovať, nech už k tomu boli akékoľvek pohnútky.

Disciplinárny poriadok umožňuje disciplinárnej komisii udeliť funkcionárovi klubu trest za takýto priestupok až do výšky 50-tisíc korún. V tomto prípade sme pristúpili k udeleniu trestu v najvyššej možnej výške," povedal predseda disciplinárnej komisie Richard Baček.

Pokutu dostali aj Severočesi. "Disciplinárna komisia súčasne potrestala peňažným trestom vo výške 50-tisíc korún aj domáci klub za to, že dostatočne nezabezpečil priestor vymedzený rozhodcom a umožnil vstup pána Grygeru ku kabíne rozhodcov aj do bezprostrednej blízkosti vozidla VAR," vyhlásil Baček.

Stretnutie v Tepliciach prinieslo veľké emócie. Na výkon rozhodcov na čele s hlavným Lukášom Nehasilom a prácu systému VAR sa po dueli sťažoval aj zlínsky kouč Pavel Vrba. Komisia rozhodcov dala v komuniké Zlínu za pravdu, že mali v 75. minúte za stavu 1:1 po ruke Štěpána Chaloupka kopať penaltu. Naopak Kozákov gól neplatila správne.

Pokutu dostal aj majiteľ Plzne

Dvadsaťtisíc korún musí zaplatiť generálny riaditeľ a majiteľ Plzne Adolf Šádek za "nevhodné správanie na adresu hlavného usporiadateľa" v dueli predposledného 29. kola základnej časti na ihrisku pražskej Sparty.

Generálny riaditeľ FC Viktoria Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

Sparta, ktorá získala v utorok prvý titul po deviatich rokoch, dostala pokutu 40-tisíc korún za nevhodné správanie fanúšikov v zápase 2. kola nadstavbovej skupiny o titul proti Slavii. Vršovický klub zaplatí za derby o 10-tisíc korún menej.

Brnianska Zbrojovka dostala kvôli svojim priaznivcom pokutu 10-tisíc korún za stretnutie 2. kola nadstavbovej skupiny o záchranu proti Pardubiciam. Disciplinárna komisia súčasne začala konanie so Spartou, Slaviou a Zlínom za správanie ich fanúšikov v dueloch 3. kola nadstavbových skupín.

Viac o téme: FC FASTAV Zlín Zdeněk Grygera
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy