VIDEO Tuhý boj o záchranu i Európu: Malú šancu ešte živí aj reprezentant Valjent

Martin ValjentMartin Valjent Zdroj: Profimedia

MALLORCA – Futbalisti Mallorcy zvíťazili vo štvrtkovom zápase 36. kola španielskej La Ligy nad Valenciou 1:0.

Za domácich odohral celý zápas aj Slovák Martin Valjent. Víťazný gól strelil Vedat Muriqi, keď zužitkoval v 64. minúte center Lee Kang-ina. Jeho tím poskočil na jedenáste miesto, Valencia je trinásta.

Futbalisti Osasuny urobili dôležitý krok k účasti v budúcom ročníku Európskej konferenčnej ligy. V dueli 36. kola španielskej La Ligy zdolali doma Athletic Bilbao 2:0 a dostali sa pred neho na siedmu priečku, ktorá ako posledná zaručuje štart v európskych pohároch. V druhom polčase rozhodli o triumfe domácich Ante Budimir a Lucas Torro.