Banská Bystrica zalovila na juhu Slovenska: Do klubu zamieril 20-ročný útočník

Na snímke vpravo Alex Šotek (Slovan) a vľavo Roman Faith (Nové Zámky)Na snímke vpravo Alex Šotek (Slovan) a vľavo Roman Faith (Nové Zámky) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BANSKÁ BYSTRICA - Slovenský hokejový útočník Roman Faith sa stal hráčom HC ´05 Banská Bystrica, s ktorým podpísal zmluvu na jednu sezónu s opciou na ďalšiu. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Pre 20-ročného krídelníka pôjde o štvrté pôsobisko v najvyššej slovenskej súťaži. V nej obliekal dres materského HC Košice, Michaloviec a Nových Zámkov, za ktoré odohral v ročníku 2022/2023 celkovo 43 zápasov. Nazbieral v nich 14 kanadských bodov za 3 góly a 11 asistencií. V minulosti obliekal aj dres tímu Bratislava Capitals v medzinárodnej súťaži IceHL.

"Roman už ukázal, že vie byť platný hráč a to aj v kvalitnej súťaži ako je IceHL. V nej dokázal bodovať a hrať pod trénerom Petrom Draisaitlom v prvej presilovkovej formácii. Jeho minulá sezóna bola poznamenaná zranením, ale my veríme, že teraz už nadviaže na svoje výkony v IceHL a bude u nás úspešný," povedal športový manažér banskobystrického klubu Ľuboš Pisár.

Viac o téme: HC ´05 Banská Bystrica HC Mikron Nové Zámky Roman Faith
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook/HC ´05 Banská Bystrica
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy