Skvelá správa pre Česko: Náplasť na trpkú prehru s USA, toto sa stane prvýkrát v histórii

Radosť hokejistiek ČeskaRadosť hokejistiek Česka Zdroj: SITA/AP/Henning Bagger/Ritzau Scanpix

TAMPERE - Česko v apríli roku 2025 usporiada prvýkrát v histórii majstrovstiev sveta hokejistiek. Medzinárodná federácia IIHF o pridelení šampionátu krajine úradujúcich dvojnásobných bronzových medailistiek rozhodla na kongrese v Tampere počas prebiehajúcich MS mužov.

V Česku sa tak uskutočnia seniorské majstrovstvá sveta dva roky po sebe. V roku 2024 budú Praha a Ostrava hostiť mužský šampionát a rok nato budú v doteraz neznámom dejisku hrať o medaily hokejistky.

Ženský hokej je v Česku na vzostupe. Vlani sa hokejistky prvýkrát predstavili na olympijských hrách a v Pekingu obsadili siedme miesto. Na majstrovstvách sveta v Dánsku potom získali historický bronz, ktorý tento rok v kanadskom Bramptone obhájili. Budúci rok v apríli sa bude MS konať v americkom meste Utica.

Kongres tiež rozhodol o usporiadateľovi mužského šampionátu v roku 2027. Usporiada ho Nemecko, ktoré dostalo prednosť pred kandidatúrou Kazachstanu. Hrať sa bude v halách v Düsseldorfe a Mannheime, ktoré majú kapacitu cez 13 tisíc divákov.

V roku 2025 sa bude hrať MS v Štokholme a dánskom Herningu, o rok neskôr zorganizuje šampionát Švajčiarsko v Zürichu a Friburgu.

Viac o téme: Česko MS v hokeji 2025
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy