Čechom dokázali vziať len jediný set: Chuť si budú môcť Slováci napraviť v Estónsku

Slovenskí volejbalistiSlovenskí volejbalisti Zdroj: SITA/Martin Havran

ZLÍN - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v úvodnom zápase nového ročníka Zlatej Európskej ligy v Česku 1:3.

Najbližšie sa v nej predstavia o štyri dni v Estónsku, keď nastúpia proti domácemu tímu o 19.00 SELČ v Tartu. V úvodnej fáze ich čaká ešte päť zápasov, do semifinále postúpi iba najlepší tím zo skupiny.

Zlatá Európska liga, C-skupina:
Česko - SLOVENSKO 3:1 (-24, 20, 19, 17)
Rozhodovali: Collados (Fr.), Cinatl (ČR), 117 minú

SLOVENSKO: Firkaľ 6, Ondrovič 9, Lamanec 16, Ihnát 15, Krajčovič 3, Jalovecký 1, libero Vitko (Palgut 0, Zeman 4, Skasko 2)

Obhajcovia titulu nevstúpili do zápasu dobre a prehrávali 3:5 aj 5:7. Postupne sa zlepšili v útoku a dostali sa do dvojbodového vedenia (16:12). Slováci potom spresnili svoju hru a vyrovnali na 17:17. V závere setu sa dostali do jednobodového náskoku a po bloku Ondroviča zvíťazili 26:24.

Česi vstúpili do druhej časti koncentrovanejšie a dostali sa do vedenia 6:2. Tím Stevena Vanmedegaela, pre ktorého to bola ostrá premiéra na lavičke Slovenska, zabral a vyrovnal na 8:8. Favorit si však vytvoril postupne trojbodový náskok a ten si udržal až do konca setu, ktorý vyhral 25:20.

Domácim vyrovnanie pomohlo a od úvodu tretej časti boli lepší. Dostali sa do trojbodového vedenia, ktoré navyšovali až na deväťbodový rozdiel 19:10, 21:12 i 22:13. Česi nakoniec zvíťazili 25:19 a dostali sa do vedenia 2:1 na sety.

Slováci začali štvrtú časť lepšie a viedli 2:0. Domáci však okamžite vyrovnali a postupne si vytvorili päťbodový náskok 15:10. Obhajcovia titulu si ho udržali a ukončili zápas po štyroch setoch.

hlas po zápase /svf.sk/:
Steven Vanmedegael, tréner SR: "Oproti predchádzajúcemu zápasu sme urobili opäť krok dopredu. Ukázali sme dobrý výkon, ale musíme pracovať na veciach ako sa udržať počas celého stretnutia na vysokom leveli. V rámci svojich možností sme to aj držali, ale na druhej strane bol Šotola, ktorý dohrával dlhé výmeny a premieňal ich na body. To bola najväčšia výhoda českého tímu."