MS V HOKEJI 2023 Najkrajší gól šampionátu? Tento výstavný kúsok poslal Lotyšov do boja o bronz

Adam Fantilli oslavuje jeho výstavný gól proti LotyšskuAdam Fantilli oslavuje jeho výstavný gól proti Lotyšsku Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin

TAMPERE - Kanadský hokejista Adam Fantilli strelil víťazný gól v semifinále proti Lotyšsku na 3:2. Gól navyše padol po krásnej technickej parádičke a chladnokrvnom zakončení.

"Javorové listy" v zápase prehrávali aj po prvej, aj po druhej tretine. Obrat dokonali o sedem minút neskôr po vyrovnaní na 2:2. Po nádhernej individuálnej akcii Fantilliho, ktorý si pri kľučke hodil puk pomedzi nohy Freibergsa a prestrelil Šilovsa, prišla v závere poistka v podobe gólu do prázdnej brány.

Dnes si Kanada zahrá o 19:20 o zlato s Nemeckom, ktoré šokujúco zdolalo aj USA 4:3 po predĺžení.

Viac o téme: Kanada Lotyšsko MS v hokeji 2023 Adam Fantilli
  • Zdroj: Športky