Na ďalšiu obhajobu stačil aj bod: Paríž St. Germain získal rekordný jedenásty titul!

Futbalisti PSG sa tešia z góluFutbalisti PSG sa tešia z gólu Zdroj: TASR/AP/Francois Mori

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain získali rekordný jedenásty titul vo francúzskej lige.

Obhajobu si definitívne zabezpečili ziskom bodu za remízu 1:1 v sobotnom zápase predposledného 37. kola na ihrisku Racingu Štrasburg. Na čele tabuľky majú nedostihnuteľný štvorbodový náskok pred Racingom Lens, ktorý má už rovnako istú účasť v Lige majstrov.

Parížanom stačil na poistenie si prvenstva aj nerozhodný výsledok a zverencov Christopha Galtiera poslal v 59. minúte do vedenia Lionel Messi po spolupráci s Kylianom Mbappem. Cenný bod pre domácich zabezpečil v 79. minúte Kevin Gameiro.

Ligovú dominanciu Parížanov od sezóny 2012/2013 narušili iba Monaco (2017) a Lille (2021). Hráči Racingu Lens sa predstavia v budúcej sezóne v skupinovej fáze Ligy majstrov, čo potvrdili hladkým domácim triumfom nad vypadávajúcim Ajacciom 3:0. Tretie Marseille prehralo doma s Brestom 1:2 a zahrá si v predkole Ligy majstrov. O účastníkoch EL a EKL rozhodne až posledné kolo.

Viac o téme: Paríž St. Germain Ligue 1