Djokovič opäť ukázal svoju veľkosť: Krásne slová na adresu odvekého rivala

Svetová jednotka Novak Djokovič a španielsky tenista Rafael NadalSvetová jednotka Novak Djokovič a španielsky tenista Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Z tenisových velikánov posledných rokov sa na Roland Garros predstaví Novak Djokovič ako jediný a pri absencii antukového kráľa Rafaela Nadala má jedinečnú šancu vylepšiť grandslamový rekord.

Tridsaťšesťročný Srb vtipkoval, že sa mu uľavilo, keď Nadal nie je v Paríži, ale zároveň mu vyjadril veľký rešpekt. "Úprimne povedané mi nechýba, že nie je v žrebe. Nerád ho vidím v pavúku Roland Garros," povedal s úsmevom Djokovič pred dnešným začiatkom druhého grandslamu sezóny.

Na tamojšej antuke sa stretli desaťkrát, osemkrát vyhral Nadal. Štrnásťnásobný šampión z Paríža však tento rok chýba, keďže sa nedal dokopy po januárovom zranení bedrovej kosti. Keď v polovici mája Nadal oznámil, že na French Open nebude, zároveň načrtol ďalšie plány. "Keď oznámil, že hrá poslednú sezónu, mal som pocit, že s ním odíde aj časť mňa," priznal Djokovič."A začal som rozmýšľať o svojej vlastnej kariére. Ako dlho ešte chcem hrať. Bolo to veľmi emotívne," priznal rodák z Belehradu, ktorý má rovnako ako Nadal 22 trofejí z grandslamov. A o dva týždne ho môže prekonať.

"Nie je tajomstvom, že to je hlavný dôvod, prečo ešte hrám. Chcem prekonávať rekordy a zapisovať sa do histórie. To je nesmierne motivujúce a inšpiratívne," povedal. Pri Nadalovej absencii považuje za hlavného rivala jeho krajana Carlosa Alcaraza.

Španielsky tenista Rafael Nadal Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

"Je svetovou jednotkou a v tejto sezóne vyhral na antuke veľké tituly. V tejto chvíli je určite najväčším favoritom. Bez ohľadu na to, že má jeden grandslamový titul a ja dvadsaťdva," dodal Djokovič. Cestu za ďalším začne tretí hráč svetového rebríčka v pondelok proti Američanovi Aleksanadrovi Kovacevicovi.

Viac o téme: Rafael Nadal Roland Garros Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy