Nemec za Jendriškom do Kaiserslauternu!

KAISERSLAUTERN - Futbalista Adam Nemec podpísal v utorok dopoludnia trojročný kontrakt s nemeckým druholigovým klubom 1. FC Kaiserslautern. Slovenský útočník pôsobil v uplynulej sezóne v belgickom KRC Genk. Okrem nemeckého klubu mal o Nemca záujem predovšetkým škótsky prvoligista Heart of Midlothian.

"Našou prioritou bolo nájsť Adamovi klub, v ktorom bude pravidelne hrávať. Z viacerých možností sa nám napokon zdala najrozumnejšia táto. Kaiserslautern má vysoké ambície, v najbližšej sezóne chce určite postúpiť do I. bundesligy. V utorok sa nám prestup podarilo dokončiť. Adam najskôr rozviazal kontrakt s Genkom a potom sme podpísali dohodu medzi obidvoma klubmi," povedal hráčov agent Karol Csontó.V Kaiserslauterne sa šikovný útočník stretne so svojím krajanom Erikom Jendrišekom, ktorý už vo svojom mladom veku patrí medzi najväčšie opory klubu. "Výhodou je, že tréner mužstva ho pozná ešte z pôsobenia v Erzgebirge Aue. Vie, čo môže od neho očakávať. Samozrejme, že Adamovi bude chvíľu trvať, kým sa zohrá s novými spoluhráčmi, no určite dostane dostatok šancí presvedčiť o svojich kvalitách. Momentálne cestuje naspäť do Kaiserslauternu, po príchode sa zapojí do tréningového procesu. V sobotu čaká Kaiserslautern pohárový duel, na ktorý by Adam už mal byť k dispozícii," vysvetlil Csontó situáciu.


Adam Nemec, ktorý bol v 1. FCK na testoch začiatkom júla, sa vlani v júni upísal Racingu Genk na 4 roky za odstupné 900 000 eur pre MŠK Žilina po tom, ako strávil sezónu na hosťovaní v Erzgebirge Aue.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
foto: krcgenk.be

DISKUSIA