Veľká vzpruha pre slovenskú cyklistiku: Vynikajúce výsledky, ktoré môžu mať cenu zlata

Na snímke slovenský cyklista Lukáš Kubiš počas tlačovej konferencie kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica v Športovej hale Dukla na Štiavničkách v Banskej BystriciNa snímke slovenský cyklista Lukáš Kubiš počas tlačovej konferencie kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica v Športovej hale Dukla na Štiavničkách v Banskej Bystrici Zdroj: TASR/Ján Krošlák

RABAT - Slovenský cyklista Lukáš Kubiš vybojoval v uplynulých dňoch na trojici jednorazových pretekov kategórie UCI 1.2 v Maroku celkovo dve víťazstvá a jedno štvrté miesto. Jazdec Dukly Banská Bystrica získal do olympijského rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie 100 bodov.

"Som veľmi rád, že sme tu mohli štartovať. Maroko je nádherná krajina s dobre zabezpečenými podujatiami. Po smolných jarných výsledkoch tesne za bodovanými miestami sa Lukášovi podarilo nielen zabodovať, ale aj dvakrát zvíťaziť a raz byť do top 5, čo je výborné i z hľadiska zisku bodov i z hľadiska motivácie a psychickej pohody pred ďalšími štartmi.

Pochvalu si však zaslúžia všetci, fungovali ako tím, pomáhali si, ukázali sa v únikoch a neskôr odrobili väčšinu práce pri ich sťahovaní, ak v ňom náš človek chýbal. Lukášove body sú výbornou bodkou za tímovou robotou," povedal k marockým štartom športový riaditeľ Dukly Martin Fraňo podľa Slovenského zväzu cyklistiky.

Viac o téme: Dukla Banská Bystrica UCI Martin Fraňo Lukáš Kubiš
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá