Zbraň hromadného ničenia a nezastaviteľný tank: Mbappé zlomil Ibrahimovičov rekord

Kylian MbappéKylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

PARÍŽ - Útočník Kylian Mbappé z Paríža St. Germain bol vyhlásený za najlepšieho hráča uplynulej sezóny francúzskej ligy.

Dvadsaťštyriročný futbalista získal ocenenie štvrtýkrát za sebou. "Vždy som chcel niečo dokázať," citovala agentúra Reuters Mbappého. "Nečakal som, že to všetko príde už v takom mladom veku, ale som rád, že píšem históriu," pridal majster sveta z roku 2018.

Mbappé sa navyše vďaka celkovému štvrtému prvenstvu stal rekordérom ankety. Francúzsky reprezentant sa doteraz o maximum delil s bývalou hviezdou PSG švédskym útočníkom Zlatanom Ibrahimovičom.

Mbappé v uplynulej sezóne pomohol Parížu St. Germain k zisku rekordného jedenásteho titulu. V 33 zápasoch dal 28 gólov a tretíkrát za sebou sa stal najlepším strelcom súťaže.

Cenu pre najlepšieho trénera Ligue 1 získal Franck Haise, ktorý doviedol Lens k druhému miestu a prvej účasti v Lige majstrov po 21 rokoch. "Je to príbeh, ktorý sme začali písať pred tromi sezónami," uviedol kouč.

Nikdy nezabudnem

Lens sa totiž ujal v roku 2020 ešte keď bol klub v druhej lige. "Je to niečo neuveriteľné. A nikdy nezabudnem ani na tých, ktorí už s nami pri tomto dobrodružstve nie sú," vyhlásil.

Viac o téme: Paríž Saint-Germain Ligue 1 Kylian Mbappé
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Paris Saint-Germain
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy