Futbalová rodina sa nestačí čudovať: Šokujúce novinky pre Lobotku a celý SSC Neapol

Luciano SpallettiLuciano Spalletti Zdroj: SITA/AP/LaPresse/Alessandro Garofalo

NEAPOL - Tréner Luciano Spalletti pravdepodobne skončí po sezóne na lavičke futbalového Neapola. V televízii Rai 3 to naznačil majiteľ úradujúcich majstrov Talianska Aurelio De Laurentiis. Úspešný kouč si podľa neho chce dať na rok od futbalu pauzu.

"Keď k vám niekto príde a povie, že odviedol maximum a ukončil tým jednu životnú kapitolu a napriek platnému kontraktu by si chcel vziať na rok voľno, čo by ste urobili? Má zmysel to zamietnuť?" uviedol De Laurentiis v talkshow Che tempo che fa."

Šesťdesiatštyriročný Spalletti vedie Neapol od leta 2021. Tento rok získal s tímom po 33 rokoch taliansky titul a stal sa najstarším koučom, ktorý ovládol Serie A. Jeho tím navyše došiel v Lige majstrov do štvrťfinále a celú Európu udivoval ofenzívnou hrou.

"Pred sezónou sme sa rozlúčili s niekoľkými dôležitými hráčmi, nikto našim krokom neveril vrátane Spallettiho. On je ale výnimočný kouč, ktorý sa nestará o hráčsky trh, ale o trénovanie. Docenil silu nášho kádra a dosiahol skvelé úspechy. V živote musíte byť veľkorysý, je správne ho nechať ísť," povedal De Laurentiis.

Spalletti zatiaľ verejne neoznámil úmysel opustiť Neapol. V Taliansku sa skončí sezóna posledným kolom v nedeľu, Neapol privíta v súboji prvého s posledným Sampdoriu Janov.

Viac o téme: Aurelio De Laurentiis Luciano Spalletti SSC Neapol
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Fabrizio Romano
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy