VIDEO Súperke nepodala ruku, diváci ju vypískali: Ukrajinka poslala fanúšikom jasný odkaz!

Aryna Sabalenková a Marta KosťukováAryna Sabalenková a Marta Kosťuková Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Svetová dvojka a víťazka tohtoročného Australian Open Aryna Sabalenková z Bieloruska vstúpila úspešne do Roland Garros, keď ukrajinskú tenistku Martu Kosťukovú porazila 6:3, 6:2. Pikantný bielorusko-ukrajinský súboj v závere priniesol silné emócie, na ktoré reagovali aj diváci na tribúnach.

Kyjevská rodáčka Kosťuková po zápase odmietla podať Bieloruske ruku kvôli tomu, že sa jej krajina spolupodieľa na ruskej invázii na Ukrajinu. Ukrajinka si za to vyslúžila bučanie publika, ktorého reakcia najprv zmietla aj samotnú Sabalenkovú.

"Ospravedlňujem sa, prvýkrát som si myslela, že to bučanie je namierené na mňa. Bola som trochu prekvapená, ale potom som počula vašu podporu. Ďakujem vám za ňu," povedala v rozhovore na kurte Bieloruska. "Bol to veľmi ťažký zápas. Predovšetkým po emotívnej stránke," doplnila víťazka. 

 

Tí ľudia by sa mali hanbiť

"To som nečakala. Nebudem na to nijak reagovať, ale tí ľudia by sa mali hanbiť. Chcem vidieť, ako budú reagovať za desať rokov, až sa vojna skončí," odkázala po emotívnom závere duelu Kosťuková francúzskym fanúšikom.

Viac o téme: Bielorusko Rusko Ukrajina Marta Kosťuková Aryna Sabalenková
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/The Guardian, Roland-Garros
  • Zdroj: TASR, ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy