VIDEO Nastal čas na zmenu: Slovenský reprezentant hľadá nového chlebodarcu

Matúš Bero a jeho gólové oslavyMatúš Bero a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Matúš Bero po piatich rokoch opúšťa holandský klub Vitesse Arnhem, s ktorým sa rozhodol nepodpísať nový kontrakt.

Ofenzívny 27-ročný záložník odohral vo farbách Vitesse 172 súťažných zápasov, v ktorých zaznamenal 27 gólov a 20 asistencií. Na ďalšej spolupráci sa však Bero nedohodol a jeho futbalová kariéra bude pokračovať v inom klube.

"Skončil sa mi kontrakt vo Vitesse a myslím si, že tam už prakticky nebolo ani o čom, s klubom sme už ani nerokovali. Bolo to päť krásnych rokov, ale teraz je časť ísť ďalej," povedal Bero.

"Aj pre mňa a rovnako tak aj pre klub. Teším sa na novú výzvu. Ja sa rozhodnem tak, aby to bolo čo najlepšie pre mňa a moju rodinu. Nechám to v rukách môjho agenta," dodal slovenský reprezentant v rozhovore pre RTVS Šport.

Manažér Vitesse a bývalý holandský reprezentant Phillip Cocu vyzdvihol Bera za jeho kvality a z časti mu dal radu na jeho ďalšie pôsobisko: "Toľko, ako Matúš, takmer 14 kilometrov, nabehá iba málokto. Do tímu prinášal energiu a entuziazmus, bol srdcom Vitesse, jeho hlavnou postavou. To je v prípade cudzinca veľmi vzácne. Svojim charakterom a dynamikou by mu podľa mňa vyhovovala talianska liga," vyhlásil 52-ročný Holanďan.

Viac o téme: Slovensko Matúš Bero Vitesse Arnhem
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/RTVS Šport
  • Zdroj: Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy