Reforma po štyroch neúspešných rokoch: Na lavičku putuje muž, ktorý stál pri zrode histórie

Andrew Brunette na lavičke FloridyAndrew Brunette na lavičke Floridy Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

NASHVILLE - Pri hokejistoch Nashville v NHL skončil po necelých štyroch sezónach vo funkcii tréner John Hynes.

O prepustení kouča aj jeho asistenta Dana Lamberta informoval generálny manažér Barry Trotz. Podľa informácií médií sa novým trénerom stane Andrew Brunette, jeho vymenovanie ale zatiaľ klub oficiálne neoznámil.

Štyridsaťosemročný Hynes v Nasvhill pôsobil od januára 2020, kedy na lavičke vystriedal odvolaného Petera Laviolettea. V ďalších dvoch ročníkoch s tímom vždy postúpil do play-off, kde však Predators zakaždým vypadli v 1. kole. V tejto sezóne sa mužstvo pod jeho vedením do vyraďovacích bojov nedostalo.

Brunette sa stane štvrtým trénerom v histórii Predators. Zaujímavosťou je, že Brunette pôsobil v klube aj ako hráč a v sezóne 1998/99 vsietil prvý gól v dejinách Preds. V ročníku 2021/22 sa stal nástupcom odvolaného Joela Quennevillea na Floride a pomohol ju doviesť k Prezidentovej trofeji pre mužstvo s najvyšším bodovým ziskom po základnej časti. V prebiehajúcej sezóne pôsobil ako asistent Lindyho Ruffa v New Jersey.

Rodák z kanadského Sudbury hral v NHL 16 rokov a vystriedal šesť klubov - Washington Capitals, Nashville Predators, Atlanta Thrashers, Minnesota Wild, Colorado Avalanche a na záver kariéry hral rok za Chicago Blackhawks.

Viac o téme: Nashville Predators John Hynes Andrew Brunette
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/NHL Network
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy