VIDEO Zimomriavkové momenty v Trnave: Fanúšikovia Spartaka ukázali, že nemajú konkurenciu!

Oslavy storočnice Spartaka v TrnaveOslavy storočnice Spartaka v Trnave Zdroj: Twitter/FC Spartak Trnava

BRATISLAVA/TRNAVA - Známy slovenský futbalový klub Spartak Trnava oslávil v utorok svoje okrúhle 100. výročie, čo si jeho verní fanúšikovia nemohli nechať ujsť.

Na námestí sa zišli nielen fanúšikovia, ale aj mnohé známe legendy klubu. Vznik trnavského klubu sa sa datuje na 30. máj 1923, takže presne o 19:23 sa začali príhovory a hrala klubová hymna Il Silenzio. Tá v Trnave prvýkrát historicky zaznela pred zápasom SEP v roku 1967, v ktorom Spartak privítal taliansky celok Lazio Rím. Andeli zápas vyhrali gólom Valéra Šveca 1:0.

Na trnavskom námestí bol prítomný Martin Škrtel, Stanislav Jarábek či Karol Dobiaš. Fanúšikovia spolu oslavovali, spievali klubové chorále a nemohla chýbať pyro šou. Slovenský klub zároveň predstavil oficiálnu knihu Spartak má 100 rokov, ktorú si už fanúšikovia mohli zakúpiť.

V celom meste panovala fantastická atmosféra. Na každom kroku bolo vidieť klubové farby, šály, vlajky a domáci fanúšikovia opäť ukázali, že patria medzi najlepších na Slovensku.

 

 

 

"Všetci fanúšikovia Spartaka si pripomínajú sté výročie svojho vzniku. Vznik klubu sa totiž oficiálne datuje do roku 1923. Už pred týmto dátumom sa však v Trnave hral organizovaný futbal. Už začiatkom 20. storočia začali v meste vznikať viaceré menšie kluby a menšie spolky. 

O dva roky neskôr vznikol v meste ďalší silný klub ŠK Rapid Trnava, ktorý dal klubu do vienka farby červenú a čiernu. Až do roku 1939 vládla medzi oboma klubmi športová rivalita a na oboch štadiónoch sa odohrávali ostro sledované derby. V tomto roku sa však ŠK a Rapid zlúčili a najvyššej slovenskej súťaži účinkovali pod názvom TŠS Trnava," uviedol FC Spartak Trnava.

Viac o téme: FC Spartak Trnava Slovensko SFZ Fortuna liga
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Instagram/FC Spartak Trnava, Instagram/futbalnet.sk, FOTO: Instagram/ultras_spartak_trnava, Facebook/ultras_spartak_trnava
  • Zdroj: Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy