České prekliatie na Roland Garros: Obrovské prekvapenie, toto nečakal nikto

Barbora Krejčíková a Kateřina SiniakováBarbora Krejčíková a Kateřina Siniaková Zdroj: Profimedia

ROLAND GARROS - Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková tretí titul vo štvorhre na tenisovom Roland Garros nezískajú.

Nasadené jednotky dnes na parížskej antuke nečakane podľahli v 1. kole nórsko-japonskej dvojici Ulrikke Eikeriová, Eri Hozumiová 6:3, 2:6, 2:6. Na grandslamoch elitný český pár prehral po 24 zápasoch a prišiel o šancu získať na "turnách veľkej štvorky" ôsmy titul.

Dvadsaťsedemročné Češky nenadviazali na triumf z januárového Australian Open. V stretnutí sa dopustili 44 nevynútených chýb, súperky ich zahrali 19. V Paríži Krejčíková so Siniakovou získali trofej v rokoch 2018 a 2021. Vlani neštartovali kvôli pozitívnemu testu Krejčíkovej na koronavírus.

Olympijským víťazkám z Tokia sa nepodarilo vo francúzskej metropole zabudnúť na neúspechy z dvojhier. Krejčíková vypadla v utorkovom zápase 1. kola s Ukrajinkou Lesjou Curenkovou, po zranení zápästia sa vracajúca Siniaková nestačila pri vstupe do turnaja na Američanku Payton Stearnsovú.

České tenistky vstúpili do zápasu lepšie a vďaka dvom brejkom získali prvý set za 34 minút. V druhom sete ale nabrali stratu 0:3 a súperky vyrovnali. Siniaková si v závere nechala ošetriť pravú nohu.

V treťom sete prišli Češky dvakrát o servis a nevybojovali ani jeden brejk. V závere odvrátili dva mečbaly, ale pri treťom Siniaková poslala loptu do autu.

Viac o téme: Roland Garros Kateřina Siniaková Barbora Krejčíková