Dusná atmosféra v slovenskom hokeji: Termín vypršal, zväz musel konať

Na snímke vľavo prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan a vpravo generálny sekretár SZĽH Miroslav Lažo počas brífingu s novinármi k Tipos extralige a novozvniknutej Profesionálnej hokejovej ligy (PHL)Na snímke vľavo prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan a vpravo generálny sekretár SZĽH Miroslav Lažo počas brífingu s novinármi k Tipos extralige a novozvniknutej Profesionálnej hokejovej ligy (PHL) Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokej predĺžilo lehotu na prihlásenie sa klubov do nového ročníka profesionálnych, amatérskych a mládežníckych súťaží, riadených zväzom. Pôvodná mala vypršať 31. mája.

"Rokovania medzi klubmi extraligy a SZĽH stále prebiehajú. Kluby požiadali zväz o predĺženie lehoty na prihlásenie sa do súťaže do 9. júna 2023," uvádza sa v stanovisku SZĽH.

Deväť extraligových klubov združených v organizácii Profesionálna hokejová liga v polovici máji vyhlásilo, že v budúcej sezóne si chcú riadiť vlastnú súťaž. PHL je organizácia, ktorú založili extraligové kluby s cieľom vytvoriť profesionálnu a odbornú štruktúru na riadenie hokejovej súťaže.

Profesionálne kluby z extraligy a Slovenskej hokejovej ligy sa do súťaží na sezónu 2023/2024 mohli prihlasovať od 15. mája.  

Viac o téme: SZĽH
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy