Slováci nezvládli ani druhý súboj Zlatej Európskej ligy: Estónci nás zdolali v troch setoch

Slovenskí volejbalistiSlovenskí volejbalisti Zdroj: SITA/Martin Havran

TARTU - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v druhom zápase Zlatej Európskej ligy v Estónsku 0:3.

Najbližšie sa v nej predstavia o štyri dni vo Fínsku, keď nastúpia proti domácemu tímu o 13.00 SELČ v Turku. V úvodnej fáze ich čakajú ešte štyri stretnutia, do semifinále postúpi iba najlepší tím zo skupiny.

Zlatá Európska liga, C-skupina:

Estónsko - SLOVENSKO 3:0 (17, 21, 20)
Rozhodovali: Stoica (Rum.), Vanaveski (Est.), 82 minút

Estónci začali v úvode lepšie, keď viedli 3:1 a 6:2. Tréner Steven Vanmedegael si zobral oddychový čas, ale Slováci sa na súpera nedokázali dotiahnuť. Domáci zvyšovali svoj náskok a nakoniec získali prvý set po výsledku 25:17.

Estónci začali lepšie aj v druhom a vytvorili si päťbodový náskok (8:3). Slováci sa snažili znížiť manko, no nedarilo sa im to a prehrali 21:25. Úvod tretieho setu priniesol vyrovnaný priebeh, ale potom sa domáci dostali do šesťbodového vedenia. Slováci sa však nevzdali a podarilo sa im vyrovnať na 16:16. Estónci boli v koncovke lepší a pripísali si prvé tri body do tabuľky.

Viac o téme: Slovensko Estónsko