Chcel ročnú dovolenku, všetko je inak: Nevídaná trénerská ponuka, akú nemohol nechať ležať

Monty Williams pri trénerskej práciMonty Williams pri trénerskej práci Zdroj: SITA/AP/Jeff Chiu

DETROIT - Basketbalový klub Detroit Pistons sa dohodol s trénerom Montym Williamsom na kontrakte, aký sa ani v kruhoch NBA len tak nevidí.

Len nedávno Phoenixom prepustený Williams akceptoval ponuku šesťročného kontraktu na 78,5 miliónov dolárov a stane sa hlavným koučom mužstva z Michiganu. Kontrakt obsahuje aj klauzulu a možnosť predĺženia na siedmy a ôsmy rok, čím by sa jeho celková výška vyšplhala až k 100 miliónom dolárov. Všetky detaily by mali byť dotiahnuté v najbližších dňoch.

Detroit sa po sezóne rozlúčil s Dwaneom Caseym, v ročníku, ktorý čaká finálové vyvrcholenie, obsadili Pistons posledné miesto v celej lige s bilanciou 17 výhier a 65 prehier. Nutno však podotknúť, trojnásobní šampióni NBA (1989, 1990, 2004) skladajú mladý káder a prechádzajú prestavbou. 

Čísla sezóny však mohli byť o čosi lepšie, avšak situácii nepomohlo zranenie holene Cadea Cunninghama, jednotky draftu z roku 2021, ktoré ho vyradilo do konca sezóny. Pistons okrem Williamsa diskutovali aj s Charlesom Leem, asistentom trénera v Milwaukee Bucks, a Kevinom Olliem, bývalým univerzitným koučom.

Podľa zdrojov portálu theathletic.com sa Pistons obrátili na Williamsa okamžite po tom, ako ho pred pár týždňami prepustili vo Phoenixe a zostal bez práce. Williams pôvodne informoval tímy, že by si chcel dať ročnú prestávku, možno i preto, lebo Suns mu po prepustení budú vyplácať ročne sedem miliónov dolárov ďalšie tri roky. Vedenie Pistons si však povedalo, že sa neuspokojí s odpoveďou "nie" a pokúsi sa presvedčiť 51-ročného muža z Virginie.

Williams bude mať v Detroite k dispozícii mladý a talentovaný káder, na čele ktorého je najmä štvorica Cade Cunningham, Jaden Ivey, Jalen Duren a Isaiah Stewart. S dodatkom, že Detroit bude v nadchádzajúcom drafte vyberať z piateho miesta, čo znamená ďalší prísun potrebného nadania a talentu.

Mužstvo z mesta motorov čaká na výraznejší prienik medzi elitu od roku 2008, vtedy sa naposledy predstavilo vo finále konferencie. Odvtedy postúpilo trikrát do play-off, ale zakaždým vypadlo v prvom kole. Od Williamsa sa postupne očakáva zlomenie čiernej série a návrat Detroitu na vyššie priečky.

Viac o téme: Detroit Pistons Monty Williams
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Twitter/Shams Charania
  • Zdroj: Športky, TheAthletic.com

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy