VIDEO Mourinho neudržal nervy na uzde: Lietali urážky a nadávky najhrubšieho zrna

Tréner AS Rím José Mourinho a futbalisti Sevilly počas finále Európskej ligyTréner AS Rím José Mourinho a futbalisti Sevilly počas finále Európskej ligy Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

BUDAPEŠŤ/BRATISLAVA - Rekordní šampióni Európskej ligy zo Sevilly potvrdili stopercentnú bilanciu vo finálových zápasoch tejto súťaže aj v stredu.

V budapeštianskej Puskás Aréne si poradili s AS Rím 4:1 v jedenástkovom rozstrele po remíze 1:1 v riadnom hracom čase i predĺžení. Mourinho má na konte päť úspešných finále v európskych súťažiach, v šiestom okúsil prvýkrát prehru.

S Rimanmi vyhral vlani prvý ročník Európskej konferenčnej ligy a skompletizoval tak zbierku titulov v Lige majstrov i EL. Jeho tímu však nevyšiel záver tejto sezóny, keď vyhral len jeden z desiatich zápasov. Po stretnutí neskrýval obrovské sklamanie a frustráciu.

Svoju striebornú medailu odovzdal fanúšikovi na tribúne a v útrobách štadióna nevyberane skritizoval anglického rozhodcu Anthonyho Taylora. Toho konfrontoval aj na parkovisku po stretnutí. Portugalčan na neho vyslal spŕšku nadávok: "Si skurv*ná hanba!"

Je možné, že Mourinho vyfasuje za toto nevyberavé správanie voči arbitrovi trest.

Viac o téme: UEFA Sevilla FC Európska liga José Mourinho AS Rím
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/ Sportitalia - GianluVisco
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy