Djokovič dýcha i spí s tenisom, ibaže... Novak, veríme ti, alebo iba blafuješ v strede turnaja?

Novak Djokovič počas 1. kola Roland GarrosNovak Djokovič počas 1. kola Roland Garros Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

PARÍŽ/DENVER - Novak Djokovič patrí na Roland Garros k najväčším favoritom, no počas jeho trvania sa nesústredí len na tenis.

Popri Grand Slame bude pozorne sledovať aj počínanie svojho krajana Nikolu Jokića, ktorý si v noci na piatok odkrúti premiéru vo finále play off basketbalovej NBA. O titul zabojuje prvýkrát v histórii aj jeho Denver Nuggets.

"Musím podporiť svojho ´Jokera´. Dúfam, že svoj prvý zápas vyhrajú," povedal Djokovič po víťazstve nad Mártonom Fucsovicsom v druhom kole pre agentúru AP. Nuggets sa stretnú vo finále s Miami, ktoré má šancu získať prvý titul po desiatich rokoch.

Kapitán a líder Nuggets je práve Jokič, ktorý pôsobí v tíme od roku 2015 a má na konte dve ocenenia pre najužitočnejšieho hráča ligy. "Sme naňho veľmi hrdí. Pochádza z malého mesta v malej krajine a jeho začiatky boli veľmi skromné. A taký zostal až doteraz, rodinne založený a príjemný chlapík," dodal 22-násobný grandslamový víťaz.

Viac o téme: Novak Djokovič Denver Nuggets Nikola Jokič
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy