Maďarská polícia mala plné ruky práce: Finálový duel EL v Budapešti sprevádzali výtržnosti

Na snímke trofej pre víťaza Európskej ligy na štadióne v BudapeštiNa snímke trofej pre víťaza Európskej ligy na štadióne v Budapešti Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

BUDAPEŠŤ - Maďarská polícia v deň finálového zápasu Európskej ligy v Budapešti medzi FC Sevilla a AS Rím predviedla 14 fanúšikov, väčšinu z nich pre výtržníctvo.

Troch z nich vzali do väzby. Podľa agentúry MTI to oznámila budapeštianska polícia BRFK na svojom webe, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Podľa polície prišlo do Budapešti na finále okolo 16.000 talianskych a 13.000 španielskych fanúšikov. V deň zápasu polícia zadržala a predviedla dvoch Poliakov, jedného talianskeho, maďarského a nemeckého občana za výtržníctvo, ôsmich poľských občanov pre podozrenie z prechovávania drog a ďalšieho poľského občana pre porušenie pravidiel súvisiacich s používaním pyrotechniky. Do väzby z nich vzali dvoch Poliakov zadržaných za výtržníctvo a nemeckého občana zadržaného za výtržníctvo.

Futbalisti FC Sevilla sa stali po siedmykrát v histórii víťazmi Európskej ligy. V stredajšom finále zdolali AS Rím 4:1 v jedenástkovom rozstrele. V riadnom hracom čase sa duel skončil 1:1, v predĺžení gól nepadol.
 

Viac o téme: UEFA Sevilla FC Európska liga AS Rím
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy