VIDEO Hanebná dohra finále EL: Odporné napadnutie rozhodcu priamo na letisku!

Britský rozhodca Anthony Taylor po skončení finále Európskej ligyBritský rozhodca Anthony Taylor po skončení finále Európskej ligy Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovic

RÍM - Rozhodcu finále futbalovej Európskej ligy Anthonyho Taylora napadli na letisku pri odlete z Budapešti nahnevaní fanúšikovia tímu AS Rím, ktorý prehral stredajší duel so Sevillou po penaltovom rozstrele. Anglického arbitra a jeho rodinu musela sprevádzať letisková ochranka.

Denník Gazzetta dello Sport vo štvrtok zverejnil video, na ktorom rímski fanúšikovia kričia na Taylora urážky. Jeho smerom tiež priletela stolička.

Taylora kritizoval aj kouč talianskeho tímu José Mourinho, ktorý sa na jeho verdikty sťažoval na tlačovej konferencii a potom ho slovne napadol v garážach Puskás Arény pri odchode zo štadióna.

Za svojho člena sa postavila asociácia anglických rozhodcov PGMOL, ktorá útoky odsúdila: "Sme zdesení z neospravedlniteľného a odporného napadnutia Anthonyho Taylora, keď sa snažil odcestovať domov z finále Európskej ligy. Anthony a jeho rodina majú našu plnú podporu."

Sevilla zvíťazila 4:1 po penaltovom rozstrele, po 120 minútach sa skončil duel 1:1. Mourinho, ktorý prehral finále európskeho pohára prvýkrát v kariére, okrem iného dostal od Taylora za protesty počas zápasu žltú kartu.

Viac o téme: Sevilla FC Európska liga AS Rím Anthony Taylor
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Football Tweet
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy