Uvidíme Petra Pekaríka v slovenskej lige? Dostal som ponuku, ktorá sa neodmieta

Obranca Peter Pekarík počas tréninguObranca Peter Pekarík počas tréningu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - V slovenskom hlavnom meste sa uskutočnila slávnostná premiéra nového dokumentu s názvom 30: Príbeh ligy, ktorý mapuje uplynulých tridsať rokov našej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Na premiére nechýbali víacerí súčasní i bývalí hráči našej najvyššej futbalovej ligy ako napríklad Ladislav Molnár, Dušan Tittel, Vladimír Kinder, Samuel Slovák, Igor Žofčák či Róbert Vittek.

Premiéry sa zúčastnil aj reprezentačný obranca a futbalista nemeckej Herthy Berlín Peter Pekarík, ktorý sa v rozhovore pre Športky vyjadril na adresu mladých talentovaných hráčov, ale z časti aj odhalil svoje ďalšie plány do budúcnosti.

Rodák z Dolného Hričova začínal s futbalom v Žiline, kde neskôr aj päť rokov pôsobil, ale v roku 2009 jeho ďalšie kroky smerovali do Nemecka. Slovenský reprezentačný obranca podľa vlastných slov slovenskú ligu pozorne sleduje.

Posledný ročník bol možno najlepší za posledné roky

"Myslím si, že ten dokument dobre vyobrazil posledných 30 rokov ligy, aj keď veľmi ťažko zobrazíte za taký krátky čas všetky dôležité scény, ktoré sa odohrali v slovenskom futbale. Ja osobne mám slovenskú ligu veľmi dobre zmapovanú. Sledujem ju na internete, pozerám zápasy a mnoho kamarátov ju každý víkend navštevuje.

Tento posledný ročník bol naozaj vzrušujúci, veľmi zaujímavý, možno najlepší za posledné roky. Boj o titul a o európske priečky bol veľmi krušný a to chcú fanúšikovia vidieť. Teším sa z toho," povedal Pekarík.

Peter Pekarík (Slovensko) počas Galéria fotiek (3) Peter Pekarík v národnom drese Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Skúsený 36-ročný obranca vníma postupnú generačnú obmenu v národnom tíme pozitívne, pričom poukazuje na dôležitosť rozvoja futbalových akadémií a výchovy mladých talentovaných hráčov.

Talenty sa nám tu ukazujú

"V mládži má slovenský futbal veľkú budúcnosť. Na tom musíme veľa pracovať, pretože naozaj tie talenty sa nám tu ukazujú. Veľmi si prajem, aby sa akadémie slovenských tímov rozvíjali. Potom to vidíme aj v reprezentácii, v ktorej rastú nástupcovia kabíny.

Takí hráči ako Stanislav Lobotka, Milan Škriniar, alebo Dávid Hancko. O ten profil slovenskej reprezentácii je postarané, ale všetko závisí od výsledkov a od atmosféry okolo toho," uviedol obranca Herthy Berlín.

Peter Pekarík strieľa gól Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Odd Andersen

Pekarík v rozhovore pre Športky.sk odhalil aj svoje plány do budúcnosti. Bývalý hráč Žiliny, Dubnice, Wolfsburgu či Kaysesporu nevylúčil prípadný návrat do slovenskej ligy, čím by tak napodobnil Martina Škrtela, Vladimíra Weissa ml. alebo Juraja Kucku.

Pekaríkovi na konci tejto sezóny vypršala aktuálna zmluva s Herthou Berlín, ale slovenský reprezentant obdržal nový kontrakt. V nemeckom tíme je veľmi ceneným hráčom so skúsenosťami na rozdávanie, ktoré budú po vypadnutí do nižšej súťaže určite potrebovať.

Dvere na návrat určite nezatváram

"Dvere na návrat do slovenskej ligy určite nezatváram, ale teraz som dostal ponuku na predĺženie zmluvy s Herthou Berlín. A to sa neodmieta. Budem tu dvanásty rok a tento klub mi prirástol k srdcu. Doslova som si ho zamiloval. Vedenie klubu má so mnou plány a víziu aj po skončení mojej kariéry, takže sa z toho veľmi teším," načrtal svoje plány Peter Pekarík.

Viac o téme: Hertha Berlín MŠK Žilina Bundesliga Peter Pekarík Fortuna liga
  • Autor: © Zoznam/MC
  • Zdroj: Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy