VIDEO Budú opäť hrávať proti sebe? Arabi ponúkajú Messimu šialený plat, Ronaldo reaguje

Cristiano Ronaldo a Lionel MessiCristiano Ronaldo a Lionel Messi Zdroj: SITA/AP/Hussein Malla

RIJÁD - Napriek tomu, že hviezdny futbalista Cristiano Ronaldo svoju premiérovú sezónu v Saudskej Arábii zakončil bez trofeje, v Al-Nassr je spokojný a v klube z Rijádu bude pokračovať.

Podľa tridsaťosemročného útočníka sa tamojšia liga môže zaradiť medzi päť najlepších súťaží na svete, ak sa v niektorých veciach zlepší. Portugalský reprezentant by uvítal aj ďalšie veľké mená.

Ronaldo v januári do Saudskej Arábie prišiel po konci angažmánu v Manchestri United a podpísal lukratívnu zmluvu do roku 2025 údajne s ročným príjmom 200 miliónov eur. V novom pôsobisku odohral 16 zápasov a strelil 14 gólov. Al-Nassr ale v lige skončil druhý za al-Ittihádom a v domácom pohári vypadol v semifinále.

"Som tu spokojný. Chcem a budem tu pokračovať. Môj názor je taký, že keď sa bude pokračovať v začatej práci, tak sa v nasledujúcich piatich rokoch saudskoarabská liga môže stať jednou z piatich najlepších na svete," povedal Ronaldo v televíznom rozhovore.

K súťaži však má aj isté výhrady. "Liga je veľmi dobrá, ale má potenciál byť ešte lepšia. Sú tu výborné tímy aj arabskí hráči. Ale musí sa trochu zlepšiť infraštruktúra. Aj rozhodcovia a videorozhodcovia by mali byť o niečo rýchlejší," upozornil päťnásobný víťaz Zlatej lopty.

Priznal, že si musel zvykať na odlišné prostredie a kultúru. "V Európe trénujeme viac ráno, tu popoludní alebo večer. Keď začal ramadán, mali sme tréningy o desiatej večer. To bolo veľmi divné," uviedol bývalý útočník Sportingu Lisabon, Manchestru United, Realu Madrid a Juventusu Turín.

Všetci sú tu vítaní 

Médiá špekulujú o tom, že by do Saudskej Arábie mohli v lete z Európy zamieriť aj ďalší hviezdni futbalisti. Napríklad Ronaldov dlhoročný rival Lionel Messi, ktorý skončí v Paríži St. Germain, alebo jeho bývalí spoluhráči z Realu Karim Benzema a Luka Modrič.

"Veľké mená, veľkí hráči, mladí hráči, starí hráči, všetci sú tu vítaní. Ak prídu, liga sa zase o niečo zlepší. Vek nie je dôležitý," vyhlásil portugalský rekordman v počte reprezentačných gólov (122) aj štartov (198).

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi Saudská Arábia Al-Nassr
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Roshn Saudi League
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy