Slováci bojujú v americkom Orlande: Ivan v elitnej dvadsiatke, Čermáková piata

Kapitán slovenskej footgolfovej reprezentácie Tomáš Bartko nakopáva v úvodnom zápase Slovensko - Luxembursko na 3. majstrovstvách Európy tímov EURO FOOTGOLF 2021 v maďarskom BukuKapitán slovenskej footgolfovej reprezentácie Tomáš Bartko nakopáva v úvodnom zápase Slovensko - Luxembursko na 3. majstrovstvách Európy tímov EURO FOOTGOLF 2021 v maďarskom Buku Zdroj: TASR/Miro Pochyba

ORLANDO - Slovenský reprezentant vo footgolfe Peter Gardian zvládol druhé kolo v súťaži jednotlivcov na majstrovstvách sveta v americkom Orlande na 8 pod par, vďaka čomu je v celkovom poradí na spoločnom 38. mieste. Najlepší Slovák Andrej Ivan je na 19. priečke, medzi ženami klesla najlepšia Slovenka Lucia Čermáková na 5. pozíciu.

Ivan v dohrávanom druhom kole zahral 3 pod par a s celkovým súčtom -11 je na 19. priečke. V kategórii mužov nad 45 rokov najlepšie zahrali na bielom ihrisku Jozef Mráz (-8) a Branislav Thron (-5). Mráz je na spoločnej 8. priečke, Thronovi patrí 34. pozícia.

Medzi ženami je aj naďalej najlepšou Slovenkou Čermáková, ktorá však po nevydarenom druhom kole (2 nad par) klesla na 5. miesto. Druhá najlepšia je Valentína Flajžíková (37.).

Slovenské tímy čakali popoludní miestneho času štvrťfinálové zápasy. Muži sa stretnú od 20.00 SELČ na zelenom ihrisku s USA, muži nad 45 rokov nastúpia od 20.10 proti Francúzsku a ženy čakal od 19.50 súboj s Nórskom.

 

Viac o téme: Footgolf Andrej Ivan Lucia Čermáková Peter Gardian
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy