Nadal má za sebou kľúčový zákrok: Kedy sa fanúšikovia dočkajú jeho návratu?

Španielsky tenista Rafael Nadal Španielsky tenista Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Francisco Ubilla

PARÍŽ - Španielsky tenista Rafael Nadal absolvoval v piatok artroskopickú operáciu bedrového kĺbu na ľavej nohe. Pre zranenie nehral od januára a musel prvýkrát po 19 rokoch vynechať grandslamový turnaj Roland Garros. O zákroku, ktorý podstúpil v Barcelone, informoval jeho hovorca Benito Perez-Barbadillo.

Podľa slov hovorcu sa na operácii zúčastnili traja lekári. Dvadsaťdvanásobný grandslamový šampión by mal pauzovať šesť až osem týždňov.

Nadal, ktorý v sobotu oslávil 37. narodeniny, utrpel zranenie na januárovom Australian Open a päť mesiacov ho skúšal liečiť konzervatívnym spôsobom. Jeho tím napokon priznal, že nedokáže nájsť riešenie na jeho zdravotné problémy. Rekordný štrnásťnásobný parížsky šampión tak musel podstúpiť operáciu a vynechať Roland Garros.

Nemohol zabojovať o rekordný 23. grandslamový titul, ktorým by sa na čele historických tabuliek odpútal od Srba Novaka Djokoviča.

Nadal už v polovici mája oznámil, že rok 2024 bude jeho posledný na profesionálnom okruhu. Ohlásil, že si chce dať úplnú pauzu od tenisu a verí, že prestávka pomôže telu nabrať energiu na zvyšok kariéry.

Viac o téme: Rafael Nadal Beníto Pérez-Barbadillo
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy