Bývalý reprezentant sa úspešne chytil trénerského kormidla: Antona Gavela čaká veľké nemecké finále

Anton Gavel sa prediera ku košuAnton Gavel sa prediera ku košu Zdroj: TASR/Michal Svítok

ULM - Slovenský tréner Anton Gavel postúpil s basketbalistami Ratiopharmu Ulm do finále najvyššej nemeckej súťaže. Vo svojom prvom roku v pozícii hlavného kouča A-tímu mužov dokázal vyradiť v semifinále Bayern Mníchov 3:0 na zápasy, keď postup spečatil víťazstvom 104:102 po predĺžení.

Tridsaťosemročný Gavel strávil v Nemecku väčšinu svojej hráčskej kariéry a v roku 2013 tam získal aj občianstvo. Od roku 2019 prešiel na trénerskú dráhu, v tomto ročníku dostal od Ulmu prvýkrát šancu viesť hlavné družstvo. S mladým tímom prekvapuje basketbalovú verejnosť, čo dokazujú výsledky v play off.

"Z postupu do finále máme, samozrejme, veľkú radosť.Gratulujem mojim hráčom k tomuto úspechu. Vyradili sme druhého účastníka Euroligy. V záverečnej štvrtine sme nepredviedli dobrý výkon, v závere to bolo hektické, podobne ako v poslednom zápase, keď sme premrhali 16-bodový náskok.

Nakoniec sme našli spôsob ako zápas vyhrať, aj keď sme dovolili jednému z najlepších strelcov v Európe trestné hody. Hráči, celý trénerský štáb a všetci okolo sme šťastní a hrdí z postupu. Teraz sa už plne sústredíme na finále," citovala trénera Ulmu oficiálna klubová webstránka.

Jeho tím išiel do vyraďovačky v pozícii nasadenej sedmičky, vo štvrťfinále vyradil úradujúceho majstra a držiteľa uplynulých troch ligových titulov Albu Berlín 3:1 na zápasy. V semifinále si poradil s klubom, v ktorom Gavel odohral záverečné štyri hráčske sezóny a v boji o zlato pravdepodobne narazí na čerstvého víťaza Ligy majstrov – Telekom Baskets Bonn. Víťaz základnej časti je v druhej semifinálovej sérii bližšie k postupu, nad Ludwigsburgom vedie 2:0 na zápasy.

Viac o téme: Anton Gavel Ratiopharm Ulm
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/ ratiopharm ulm
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy