Minulý rok Slafkovský, teraz tento pán vyvolený: Budúca jednotka draftu je v riadnom kurze!

Kanadský hokejista Connor Bedard v drese Reginy PatsKanadský hokejista Connor Bedard v drese Reginy Pats Zdroj: SITA/AP/Darryl Dyck/The Canadian Press

KAMLOOPS - Talentovaný hokejový útočník Connor Bedard sa stal Hráčom roka v Canadian Hockey League (CHL), ktorá združuje tri hlavné kanadské juniorské ligy (WHL, OHL a QMJHL).

Sedemnásťročný center, ktorý by sa mal stať tohtoročnou draftovou jednotkou NHL, sa zapísal do histórie, keď ako prvý hráč získal všetky tri najvýznamnejšie ceny v CHL. Okrem titulu Hráča roka dostal aj ocenenie pre najlepšieho nováčika a najproduktívnejšieho hráča uplynulej sezóny.

Bedard nazbieral v 57 zápasoch základnej časti Western Hockey League (WHL) v drese tímu Regina Pats 143 bodov za 71 gólov a 72 asistencií. V siedmich dueloch play off pridal 10 gólov a rovnaký počet asistencií.

"V minulosti získali túto cenu viaceré známe osobnosti, takže som z nej nadšený. Pre mňa je to aj ocenenie hry celého tímu. K mojim výkonom mi pomohlo viacero ľudí, je to aj ich zásluha," uviedol pre agentúru AP kanadský útočník, ktorého by si mal v blížiacom sa vstupnom drafte NHL v Nashville (28.-29. júna) vybrať z prvého miesta klub Chicago Blackhawks, víťaz nedávnej draftovej lotérie.

Viac o téme: Chl Canadian Hockey League Connor Bedard
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy