VIDEO Dráma a krutá diskvalifikácia na Roland Garros: Česká tenistka si zahrá o semifinále

Marie Bouzková na Roland GarrosMarie Bouzková na Roland Garros Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Česká tenistka Marie Bouzková postúpila s deblovou parťáčkou Sarou Sorribesovou Tormovou po diskvalifikácii japonsko-indonézskeho páru Miju Katóová, Aldila Sutjiadiová do štvrťfinále Roland Garros. Súperky boli za stavu 7:6, 1:3 pre česko-španielsku dvojicu diskvalifikované po tom, čo Japonka trafila loptičkou jednu zo zberačiek loptičiek.

Bouzková so Sorribesovou odvrátili v prvom sete tri setbaly a vyhrali tie-break 7:1. Súperky v druhom sete získali brejk a viedli 3:1. V prerušenej hre za stavu 30:30 odovzdávala Katóová loptičku za sieť. Po nástrele jednoručným bekhendom ale trafila na druhej strane kurtu do ramena jednu zo zberačiek loptičiek, ktorá bola práve pripravená hodiť loptičku podávajúcej Sorribesovej.

Sorribesová s Bouzkovou u empajrového rozhodcu celú situáciu reklamovali. Stretnutie bolo na niekoľko minút prerušené a po vyšetrovaní rozhodca so supervizorom rozhodli o diskvalifikácii. Katóová verdikt oplakala. 

 

"Samozrejme, že k podobným veciam už došlo. Je to zložité. Dievča plakalo 15 minút. Myslím, že rozhodca dal najprv len varovanie, lebo netušil, že dievča malo také bolesti, až plakalo. Povedali sme mu, že by sa na to mal pozrieť, pretože lopta letela priamo k dievčaťu a nešlo o pomalý úder," citovala Bouzkovej vyjadrenie agentúra DPA.

Zvláštny postup

"Je to zvláštny pocit. Divný z toho, čo sa všetko odohralo. Ani pre nás to nebolo jednoduché. Chceli sme len rozhodcovi povedať, aby si trošičku všimol, čo sa stalo. A že tá dievčina tam potom fakt ešte 15 minút plakala, takže tá loptička asi nebola rozohraná, čo súperka hovorila. To bolo všetko. Potom sme to už nechali na ňom," povedala po stretnutí novinárom Bouzková.

Postup označila za zvláštny. "Je to pekné byť tretíkrát vo štvrťfinále v debli, aj keď takto to nie je úplne najsladšie. Zápas mal vysokú úroveň, súperky hrali tiež dobre, ale na druhej strane v takejto situácii nechcete byť," doplnila rodáčka z Prahy.

Sorribesová s Bouzkovou vyzvú v ďalšej fáze americko-austrálsku dvojicu Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová, alebo čínsky pár Sü I-fan, Jang Čao-süan.

Viac o téme: Marie Bouzková Sara Sorribesová Tormová Aldila Sutjiadiová Miju Katóová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Eurosport, Twitter/Fran Marco, No F Body
  • Zdroj: ČTK, TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy