VIDEO Najväčší favoriti ukázali, kto tu šéfuje: Djokovič a Alcaraz doslova pozametali dvorce

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do štvrťfinále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V nedeľu si v pozícii nasadenej trojky poradil na parížskej antuke s Juanom Pablom Varillasom z Peru 6:3, 6:2, 6:2.

Djokovič vstúpil do zápasu lepšie, keď dvakrát zobral súperovi servis a aj keď vzápätí stratil svoj, získal set 6:3. Druhý a tretí priniesol rovnaký priebeh, Srb si vytvoril náskok a doviedol duel do víťazného konca. Na turnaji stále nestratil ani set a štrnástykrát v sérii sa predstaví vo štvrťfinále turnaja.

"V prvom rade chcem poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí ma prišli podporiť. Zápas bol dobrý po všetkých stránkach. Bol to prvý zápas s Juanom a viem o ňom, že je špecialistom práve na antuku. Vedel som, že musím zbierať body, byť aktívny a nenechať ho hrať dlhé výmeny. Myslím si, že som previedol zatiaľ môj najlepší výkon na turnaji," povedal Djokovič v pozápasovom rozhovore.

Novak Djokovič Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

Pre Srba to bol 60. duel v osemfinále grandslamu, prehral len päťkrát: "Stojí za tým veľa práce. V súčasnej dobe to vnímam inak, ako pred desiatimi rokmi. Musím sa viac starať o svoje telo, stojí ma to viac síl. Stále mám motiváciu a to ma poháňa ďalej."

Čaká ho Chačanov

Jeho ďalším súperom bude Rus Karen Chačanov, ktorý v pozícii nasadenej jedenástky zvíťazil nad Talianom Lorenzom Sonegom 1:6, 6:4, 7:6 (7), 6:1. Chačanov sa tak po druhý raz dostal medzi najlepšiu osmičku, v roku 2019 prehral s Rakúšanom Dominicom Thiemom.

Karen Chačanov Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

Alcaraz s Musettim nezaváhal

Do štvrťfinále podľa očakávania postúpil aj španielsky tenista Carlos Alcaraz. Najvyššie nasadený hráč pavúka si v nedeľňajšom osemfinále poradil s turnajovou sedemnástkou Talianom Lorenzom Musettim 6:3, 6:2, 6:2.

Líder rebríčka ATP potvrdil pozíciu favorita a v stretnutí, ktoré trvalo 2:11 hod si pripísal 42 víťazných úderov. Ideálny vstup do zápasu mal však Musetti, ktorý viedol v prvom sete 2:0, no ďalšie minúty už patrili favoritovi.

Oslavujúci Carlos Alcaraz Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

"Myslím si, že som hral na vysokej úrovni a s veľmi dobrou kvalitou úderov. Koncentrovane som odohral celý zápas od prvej do poslednej loptičky a som veľmi rád, že som prešiel týmto náročným kolom. Snažím sa nemyslieť na víťazstvo v turnaji. Tieto myšlienky hádžem za hlavu a ide mi o to, aby som iba hral tenis a užíval si to," poznamenal priamo na kurte Alcaraz, ktorý bude v ďalšom zápase čeliť Grékovi Stefanosovi Tsitsipasovo, ktorý si poradil s rakúskym kvalifikantom Sebastianom Ofnerom.

Tsitsipas s kvalifikantom nezaváhal

Ofner vzdoroval favorizovanému Grékovi iba v prvom sete. Počas neho sa dostal do vedenia 2:0 aj 3:1, no napokon prehral prvý set 5:7. V druhom si Tsitsipas postrážil svoj servis, súperovi vzal podanie v 6. hre a od stavu 5:3 už nestratil ani gem. Dvadsaťsedemročný Ofner dosiahol na parížskej antuke svoje grandslamové maximum, po ktorom sa posunie v rebríčku ATP na pozíciu okolo 80. miesta.

Pre Tsitsipasa ide o tretie parížske štvrťfinále a piaty vzájomný duel s Alcarazom. Všetky štyri doterajšie vyzneli pre Španiela. "Je to súboj, na ktorý sme všetci čakali. Tu ho máme. Taký je šport, ideme na to," povedal Tsitsipas pred duelom, ktorý je na programe v utorok od 11.00.