VIDEO Zaujímavá nedeľa na parížskych dvorcoch: Pikantný ukrajinsko-ruský súboj

Karolína MuchováKarolína Muchová Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Česká tenistka Karolína Muchová sa prvýkrát v kariére prebojovala do štvrťfinále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V dueli dvoch nenasadených hráčok si v nedeľnom osemfinále poradila s Ruskou Elinou Avanesjanovou 6:4, 6:3.

V boji o semifinále ju čaká ďalšia Ruska Anastasia Pavľučenkovová, ktorá triumfovala nad dvadsaťosmičkou podujatia Belgičankou Elise Mertensovou v troch setoch 3:6, 7:6 (3), 6:3.

Finalistka spred dvoch sezón v treťom zápase za sebou prehrala prvý set. Rovnako ako proti krajankám Ľudmile Samsonovovej a Anastasii Potapovovej však ďalšie dva vyhrala a tretíkrát sa na parížskej antuke dostala minimálne do štvrťfinále.

Svitolinová uspela v pikantnom súboji

Do štvrťfinále sa prebojovala aj Ukrajinka Jelina Svitolinová. V nedeľňajšom osemfinálovom zápase si poradila s Ruskou Dariou Kasatkinovou za 1:13 hod 6:4, 7:6 (5). V súboji o postup medzi najlepšiu štvorku turnaja sa stretne s Bieloruskou Arynou Sabalenkovou, ktorá v nedeľňajšom osemfinále zdolala Američanku Sloane Stephensová 7:6 (5), 6:4.

Dvojka parížskeho pavúka Sabalenková začala zápas ideálne a v prvom sete viedla už 5:0. Američanka však získala päť hier po sebe a úvodné dejstvo napokon dospelo do tajbrejku. V ňom Stephensová viedla 4:2 aj 5:4, no záverečné tri loptičky patrili Bieloruske. Druhý set bol od úvodu vyrovnaný. Za stavu 4:4 Sabalenková získala bod pri servise súperky a následne ho potvrdila čistou hrou - 6:4.

Svitolinová vykročila za triumfom nad deviatkou turnaja Kasatkinovou úspešným prvým setom. V ňom dvakrát prelomila súperkino podanie, dostala sa do vedenia 4:1 a po tom, čo následne stratila svoje, si obe hráčky postrážili servis (6:4). Druhý set priniesol do stavu 6:6 až osem brejkov, pričom Svitolinová v 10. hre za stavu 5:4 nepremenila mečbal. Ruska v tajbrejku iba doťahovala náskok súperky, ktorá v ňom napokon triumfovala 7:5.