Nádej, na ktorú sa raz môže upierať celý národ: Slovensko oslavuje 16-ročnú šampiónku!

Gymnastky Michaela Bilíková, Svetlana Polónyová, Liana Horváthová, Berenika Bujňačeková a Ivana MachováGymnastky Michaela Bilíková, Svetlana Polónyová, Liana Horváthová, Berenika Bujňačeková a Ivana Machová Zdroj: TASR/Peter Horváth

NITRA - Liana Horváthová z klubu Sokol Bratislava sa v nedeľu v Nitre stala novou majsterkou republiky v modernej gymnastike. V hlavnej súťaži B-kategórií získala za tri cvičenia súhrnnú známku 67,850 b. Triumfovala so všetkými náčiniami, teda so stuhou (22,400), s loptou (23,600) i s voliteľnými kuželami (21,850).

Šestnásťročná dvojnásobná juniorská majsterska SR štartovala prvýkrát na hlavnej úrovni a vo viacboji zdolala obhajkyňu titulu Luciu Novosadovú z bratislavskej Juventy (64,100), ktorá vyhrala hodnotenie voliteľnej obruče. Tretie miesto si vybojovala Sofia Kvaková z Rapidu Bratislava (59,100). Titul juniorskej majsterky SR vo viacboji zostal v Nitre, získala ho členka tamojšieho ŠK ŠOG Barbora Bokorová (63,250).

Výsledky MSR:

hlavná súťaž: 1. Liana Horváthová (TJ SOKOL Bratislava I. Vinohrady) 67,650 b., 2. Lucia Novosadová (ŠK JUVENTA Bratislava) 64,100, 3. Sofia Kvaková (TJ Rapid Bratislava) 59,100, 4. Nina Ujčáková (ŠK L. Mikuláš) 58,650, 5. Alena Vargošková (GK Iskra Košice) 57,500.

juniorky: 1. Barbora Bokorová (ŠK ŠOG Nitra) 63,250, 2. Tanja Vasenková (KMG Tanja Martin) 57,700, 3. Noemi Vašigová (GK Iskra Košice) 56,000.

Viac o téme: Liana Horváthová Sokol Bratislava